PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Studia stomatologiczne: pięć tysięcy dolarów podwyżki czesnego

27-05-2013, 00:01
Studia stomatologiczne: pięć tysięcy dolarów podwyżki czesnego (fot. wikpedia.org)
Studia stomatologiczne: pięć tysięcy dolarów podwyżki czesnego (fot. wikpedia.org)
Studentów wydziału stomatologii na Uniwersytecie McGill w Kanadzie czeka podwyżka czesnego. Być może jednak łatwiej będzie ją przełknąć wiedząc, że nadwyżka opłat pozwoli na modernizację, mocno już archaicznego wydziału.

Jak wynika z raportu CBC News, większość sprzętu stomatologicznego, jakim dysponuje Uniwersytet pochodzi z lat 80. XX wieku i nie nadaje się do nauczania studentów. Co gorsza, większość zajęć odbywa się w wynajmowanych salach zabiegowych w Montreal General Hospital. Szpital będzie jednak wkrótce remontowany i jego dyrekcja zamierza wypowiedzieć umowę uczelni. Władze szkoły nie mogą sobie pozwolić na wielomiesięczne godziny dziekańskie i szybko znalazły sposób na rozwiązanie sytuacji.

Zarządzono modernizację wydziału. Zakup sprzętu oraz inne koszty oszacowano na ok. 19 milionów dolarów kanadyjskich. Połowę tej sumy obiecał rząd, po drugą, uczelnia sięgnie do portfeli młodych stomatologów. Władze McGill University liczą, że zgodzą się oni płacić o 5 tysięcy dolarów więcej czesnego w skali roku. W sumie rok nauki będzie ich kosztował 20 tys. dolarów kanadyjskich.

Źródło: CBC News

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia stomatologiczne   Studia  

POLECAMY W SERWISACH