PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenci z Zabrza chcą być najliczniejsi

Autor: Mirosław Stańczyk
03-10-2012, 04:39
Studenci z Zabrza chcą być najliczniejsi (źródło: www.ptss-zabrze.pl)
Studenci z Zabrza chcą być najliczniejsi (źródło: www.ptss-zabrze.pl)
Zabrzański oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oficjalnie rozpoczyna kolejny nabór do sekcji. Plany są ambitne na Śląsku ma powstać największy oddział PTSS w kraju.

PTSS Zabrze swój apel ogłosiło m.in na portalu społecznościowym Facebook. Oficjalnie rozpoczynamy nabór do PTSS. Budujemy największy oddział w Polsce. Dołącz do nas, poszerzaj swoją wiedzę i baw się razem z nami czytamy w komunikacie. Deklarację członkowską można wypełnić na stronie www.ptss-zabrze.pl. Tam również znajdują się informacje o wysokości składek i numerach kont.

Członkowie organizacji podkreślają, że przynależność do PTSS to, oprócz zadań naukowych i organizacyjnych, okazja do spotkań i wymiany doświadczeń między studentami wszystkich roczników, arena wspólnych kontaktów studentów i okazja do rozszerzenia kręgu znajomości. To również "doskonała baza startowa dla osób, które chcą coś zrobić, wykraczać poza szablon działań dyktowany tokiem studiów".

Prezesem Zarządu PTSS Oddział Zabrze jest Mateusz Świerczek.

PTSS czyli Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, zostało założone w 1997 r. we Wrocławiu. Reprezentuje środowisko studentów stomatologii w kraju oraz za granicą. Jest członkiem IADS (International Association of Dental Students) oraz EDSA (Europejskie Stowarzyszenie Studentów Stomatologii). PTSS zrzesza Oddziały, działające we wszystkich miastach, gdzie znajdują się szkoły dentystyczne. Towarzystwem kieruje Zarząd Główny. Poszczególne Oddziały kilkakrotnie w ciągu roku akademickiego organizują konferencje PTSS. Co roku na przełomie marca i kwietnia odbywają się Walne Zjazdy Delegatów PTSS, połączone z wyborami do Zarządu Głównego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studenci   PTSS   uczelnie wyższe  

POLECAMY W SERWISACH