PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenci stomatologii dla licealistów. Zdrowie jamy ustnej tematem nr 1

Autor: nieck • Źródło: en
25-06-2022, 15:00
Studenci stomatologii dla licealistów. Zdrowie jamy ustnej tematem nr 1 W Wielkopolsce akcja promująca zdrowie jamy ustnej wśród licealistów. Fot. Shutterstock
Dla licealistów także organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Pomysł i realizacja w wykonaniu studentów ze Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji w Poznaniu. Już po raz szósty!
  • Im szersze grono uczestników akcji edukacyjnej związanej ze zdrowiem jamy ustnej, tym lepiej. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej jest w woj. wielkopolskim organizowany dla młodzieży licealnej 
  • Organizatorem Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej jest Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji w Poznaniu
  • W tegorocznej, szóstej już edycji wydarzenia wzięło udział 150 licealistów

Poprawić zdrowie zębów i dziąseł. Edukacja to podstawa

Niestety pandemia przerwała dobrą tradycję obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla młodzieży liceów woj. wielkopolskiego. Po dwuletniej przerwie odbyła się   VI edycja tej prozdrowotnej akcji.

Pomysłodawcą i realizatorem kampanii jest Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji w Poznaniu, zaś patronat honorowy nad obchodami objął prof. dr. hab. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Zainteresowanie problematyką wśród licealistów było bardzo duże, by pomieścić wszystkich impreza odbyła się w Centrum Biologii Medycznej. Tegoroczna edycja miała charakter konferencji naukowo-szkoleniowej adresowanej dla licealistów z klas biologiczno-chemicznych.

Dzień Zdrowia Jamy Ustnej dla młodzieży. Na czym polegał

Licealiści mogli wysłuchać wykładu, z którego wynikało, że stomatologia zajmuje się nie tylko i wyłącznie zębami. Do takich wniosków doszli sami uczniowie podczas „burzy mózgów” przeprowadzonej z wykorzystaniem aplikacji Mentimeter.

Okazało się, że wśród uczestników wydarzenia nie brakowało osób, które planują studia na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Studenci i absolwenci z poznańskiego Studenckiego Koła Naukowego zaprezentowali wyniki dotychczas prowadzonych badań naukowych, niejednokrotnie opublikowanych już w zagranicznych czasopismach z Impact Factorem lub nagrodzonych na międzynarodowych konferencjach.

Pigułka praktycznej wiedzy z higieny

Licealiści mogli wypełnić krótką interaktywną ankietę, która sprawdzała codzienne  o nawyki związane z higieną jamy ustnej. Następnie wszyscy poznali szczegółowo 4 najważniejsze zasady utrzymania zdrowia jamy ustnej. Udzielono im też instruktażu prawidłowej techniki szczotkowania i nitkowania zębów.

Nie obyło się też bez podsumowania, a tym był quiz sprawdzający jak wiele licealiści nauczyli się podczas wykładów i pokazu. 

W tegorocznej edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla licealistów wzięło udział Impreza Wszystkich uczestników wydarzenia obdarowano ponad 150 osób. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH