PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenci PUM zapraszają na bezpłatne świadczenia stomatologiczne

Autor: miro • Źródło: ms
21-04-2022, 10:29
Studenci PUM zapraszają na bezpłatne świadczenia stomatologiczne Studenci stomatologii czekają na pacjentów Fot. AdobeStock
W Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pacjenci mogą zrealizować leczenie stomatologiczne bezpłatnie i bez kolejki. Dentystami są studenci stomatologii, pracujący pod nadzorem doświadczonych specjalistów.
  • Studenci stomatologii leczą pacjentów pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy dentystów
  • Leczenie przez studentów jest bezpłatne (w ramach NFZ) lub realizowane za symboliczne kwoty (komercyjne) 

Niskokosztowe leczenie stomatologiczne studentów stomatologii

Na chętnych pacjentów czekają studenci stomatologii we wszystkich uniwersytetach medycznych w kraju. PUM jednak jest szczególnie aktywny w pozyskiwaniu osób, które zechcą się poddać leczeniu w tamtejszej Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej. Pacjenci oczywiście leczą się bezpłatnie - o ile realizowane procedury zawarte są w koszyku świadczeń gwarantowanych. Handicap jest taki, że w przypadku leczenia komercyjnego – cena wynika w zasadzie tylko z pokrycia kosztów materiałów, ewentualnie laboratoryjnego wykonania pracy protetycznej, a więc w części przypadków opłata za usługę jest w zasadzie symboliczna.

Zabiegi wykonywane przez studentów stomatologii

Wśród wykonywanych zabiegów prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM wymienia: profesjonalne oczyszczanie uzębienia, zakładanie nowoczesnych wypełnień, wykonywanie koron i mostów porcelanowych, protez dentystycznych, usuwanie zębów, leczenie dzieci, w tym ortodontyczne.

Każdy etap leczenia, począwszy od jego planowania po ostateczny wynik, jest sprawdzany przez specjalistów kontrolujących pracę studentów.

Oczywiście w przypadkach wymagających zaawansowanego leczenia, pacjenci kierowani są do lekarzy specjalistów pracujących w UKS PUM lub lekarzy specjalizujących się w ramach kształcenia podyplomowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH