PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia w Białymstoku. Nowoczesny program ze wsparciem funduszy unijnych

Autor: nieck • Źródło: en
27-06-2022, 18:20
Stomatologia w Białymstoku. Nowoczesny program ze wsparciem funduszy unijnych Warsztaty studentów w firmie Zirkonzahn w Piasecznie Fot. UM w Białymstoku
Studentki i studenci kierunków Techniki Dentystyczne oraz Lekarsko-Dentystycznego UM w Białymstoku poznawali technologię CAD/CAM w firmie Zirkonzahn w Piasecznie.  To bardzo wartościowe warsztaty, gdyż podczas zajęć na uczelni nie ma czasu, by nauczyć się jej dokładnie.
  • Studenci dwóch kierunków - Technik Dentystycznych oraz Lekarsko-Dentystycznego UM w Białymstoku korzystają ze szkoleń i zajęć praktycznych z technologii  CAD/CAM
  • Praktyczne warsztaty odbywają się w siedzibie firmy Zirkonzahn w Piasecznie
  • To działanie w ramach  ,,Zintegrowanego Programu Kształcenia z wykorzystanie innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER 2014-2020.

Praktyczne zajęcia, w najnowocześniejszej formule

Studenci Technik Dentystycznych i kierunku Lekarsko – Dentystycznego w roku akademickim 2021/2022 mieli szansę odwiedzić  centrum protetyczno-edukacyjne firmy Zirkonzahn w Piasecznie. Gdzie pod kierunkiem instruktora wykonywali wirtualne projekty prac protetycznych, które posłużyły do zajęć warsztatowych z zakresu wykonawstwa prac protetycznych realizowanych na UMB.

Ponadto uczestnicy wizyt studyjnych dowiedzieli się jak pracować z najnowszą wersją oprogramowania CAD, maszynami oraz  materiałami wykorzystywanymi w technice CAD/CAM.

Warsztaty i szkolenie w Zirkonzahn w Piasecznie. Wysokie oceny studentów

-Jestem bardzo zadowolona z udziału w projekcie. Spotkania przygotowujące do wyjazdu pozwoliły oswoić się z techniką, a sam wyjazd prowadzony był bardzo merytorycznie i w miłej atmosferze. Program szkolenia jest bardzo bogaty co pozwala poszerzyć swoje wyobrażenie na temat możliwości jakie daje technika CAD/CAM, na którą nie ma zbyt wiele czasu na zajęciach na uczelni. Zdecydowanie była to bardzo wartościowa przygoda na ostatnim roku studiów.

- Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie CAD/CAM. Było to ciekawe doświadczenie, móc zobaczyć jak rozwija się stomatologia i jakie możliwości czekają na nas w przyszłej pracy. Pod okiem sympatycznych prowadzących nauczyliśmy się planować i projektować prace protetyczne w systemie CAD/CAM. Bardzo fajnym elementem wyjazdu była możliwość użycia skanera wewnątrzustnego i przygotowania swoich własnych wirtualnych modeli.

Innowacje w programie studiów stomatologicznych. Wsparcie z funduszy unijnych

Realizację programu z wykorzystaniem nowoczesnej techniki CAD/CAM umożliwiał  projekt ,,Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystanie innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER 2014-2020.

Oprócz wizyt studyjnych, w ramach projektu realizowane są również zajęcia warsztatowe CAD/CAM. Pozwalają one student(k)om na nabycie praktycznych umiejętności z zakresu wykonawstwa i realizacji prac protetycznych, które w formie wirtualnej zostały wykonane podczas wizyt studyjnych.

 Opiekunką grup była Pani mgr Anna Kropiwnicka. Tego typu wizyty studyjne odbyły się  trzeci rok z rzędu. W kolejnych latach akademickich 2022/23 i 2023/24 będą miały miejsce jeszcze dwie edycje. Weźmie w nich udział w sumie  60 studentów i studentek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH