PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia: ruszył nabór do szkół wyższych

02-04-2013, 00:00
Stomatologia: ruszył nabór do szkół wyższych
Stomatologia: ruszył nabór do szkół wyższych
Uniwersytet Medyczny w Gdańsku rozpoczął nabór na kierunki lekarski i lekarskodentystyczny. Również na pozostałych uczelniach, rekrutacja rusza w pierwszej połowie kwietnia. W pierwszej kolejności mogą się rejestrować osoby posiadające już świadectwo maturalne. Późniejszy termin składania dokumentów przewidziano dla osób zdających egzamin dojrzałości w tym roku.

Nieznane są jeszcze limity przyjęć na kierunki lekarsko dentystyczne, bowiem zgodnie z art. 8 ust. 9 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r.  o Prawie o Szkolnictwie Wyższym (Dz. U. Nr 164 poz. 1365, z poźn.zm) zostaną one określone w drodze rozporządzenia Ministra Zdrowia. Jak co roku, będzie miało to miejsce na przełomie kwietnia i maja.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, iż Uniwersytet Medyczny w Gdańsku przyjmie prawdopodobnie podobną co w ubiegłym roku szkolnych liczbę studentów na kierunek - stomatologia, czyli około 50 osób.

W roku 2012, uczelnie medyczne w sumie przyjęły na studia 728 studentów na kierunki lekarsko-dentystyczne. Najwięcej - Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Podobnie jak to było rok temu, i w tym, możemy spodziewać się wzrostu limitu miejsc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia   Studia  

POLECAMY W SERWISACH