PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia najpopularniejszym kierunkiem na Śląsku

12-07-2013, 00:02
Stomatologia najpopularniejszym kierunkiem na Śląsku (fot. sx.hu)
Stomatologia najpopularniejszym kierunkiem na Śląsku (fot. sx.hu)
Niespodzianki nie było - o jedno miejsce na kierunek lekarsko-dentystyczny w Zabrzu ubiegały się 23 osoby. To najpopularniejszy kierunek w Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

 

Niedawno informowaliśmy o rekordowym zainteresowaniu studiami dentystycznymi na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na GUMed o jeden indeks studiów stacjonarnych walczy 34 kandydatów. Rekordowo było też w Łodzi - w tym roku o jedno miejsce na stacjonarnym Wydziale Stomatologicznym starało się aż 23 osoby.

Podobnie było na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Tu również o jedno miejsce ubiegały się aż 23 osoby (w ubiegłym roku 22). Na  kierunek lekarsko-dentystyczny w Zabrzu (bo tu mieści się wydział) przyjęto 106 osób. To o 3 więcej niż w ubiegłym roku akademickim (2012/2013).

Termin rejestracji minął 3 lipca, do tego też czasu należało uiścić opłatę rekrutacyjną (70 zł) i uzupełnić wyniki matur. Pierwsza lista rankingowa została ogłoszona 9 lipca. Do dziś (12 lipca) do godziny 14.00 osoby, które dostały się na ten kierunek, mają czas na składanie dokumentów.

Ci, którzy nie dostali się na studia stacjonarne wciąż mają szansę na studiowanie stomatologii na Śląsku. Rekrutacja na studia niestacjonarne na kierunku lekarsko-dentystycznym ŚUM będzie się odbywać w terminie od 16 do 24 lica 2013 r. do godz. 24:00. Limit przyjęć wynosi 42 osoby.

Więcej informacji na stronie: http://rekrutacja2013.sum.edu.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia stomatologiczne   Studia  

POLECAMY W SERWISACH