PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia na UM w Gdańsku: 34 kandydatów na miejsce

Autor: Pozostałe źródła
28-06-2013, 00:02
Stomatologia na UM w Gdańsku: 34 osoby na miejsce (Fot. Fotolia/PTWP)
Stomatologia na UM w Gdańsku: 34 osoby na miejsce (Fot. Fotolia/PTWP)
1700 osób złożyło do tej pory aplikacje na stacjonarne studia dentystyczne w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Biorąc pod uwagę limity przyjęć, jakie planuje określić resort zdrowia od nowego roku akademickiego, o jedno miejsce ubiegają się 34 osoby. Liczba ta może wzrosnąć, ponieważ rekrutacja trwa.

Walka o indeksy na studia stacjonarne zakończy się 7 lipca. Zapewne kumulację zgłoszeń uczelnia ma już za sobą, ale liczba 34 kandydatów na jedno miejsce, już robi wrażenie. Wynik kalkulacji opieramy na 50 osobowym limicie przyjęć jaki planowany jest w GUMed.

W ubiegłym roku (dane z połowy lipca 2012 r.) o indeks na studia stomatologiczne w Gdańsku rywalizowało 27,8 osób. Limit przyjęć był taki sam jak planowany na rok akademicki 2013/2014. Oznacza to minimalny wzrost zainteresowania karierą lekarza dentysty.

Dla kandydatów

Rejestracja prowadzona jest w systemie rekrutacji on-line za pośrednictwem strony www.rekrutacja2013.gumed.edu.pl.

Przed zarejestrowanymi kandydatami jeszcze ważny etap wprowadzenie wyników maturalnych do systemu rekrutacji on-line. Już 9 lipca zostanie opublikowana pierwsza lista rankingowa na jednolite studia magisterskie stacjonarne.

Rejestracja na studia niestacjonarne przeprowadzona będzie w sierpniu. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły złożyć aplikacji na studia stacjonarne i dla tych, którzy nie zostaną przyjęci na studia w trybie stacjonarnym.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Uczelnianego Centrum Rekrutacji.

Źródło: GUMed/własne

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia stomatologiczne   UM w Gdańsku   Studia  

POLECAMY W SERWISACH