PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Specjalizacja: konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej interweniuje

Autor: miro • Źródło: ms
03-02-2022, 11:04
Specjalizacja: konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej interweniuje Problem z miejscami pozarezydenckimi w chirurgii stomatologicznej Fot.AdobeStock
Prof. zw. dr hab. n med. Mansur Rahnama, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, interweniuje w sprawie odmowy przyjęcia na specjalizację z chirurgii stomatologicznej.

 
Prof. zw. dr hab. n med. Mansur Rahnama, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej - zaniepokojony jest informacją, przekazaną przez prof. dr. hab. Tomasza Kaczmarzyka – konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii stomatologicznej dla województwa małopolskiego, z której wynika iż dyrekcja Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie odmawia przyjęcia na specjalizację z chirurgii stomatologicznej trzech lekarzy zakwalifikowanych w ostatnim naborze do jej odbywania w tamtejszej Poradni Chirurgii Stomatologicznej w trybie pozarezydenckim.

Prof. zw. dr hab. n med. Mansur Rahnama zwrócił się w tej sprawie do Małgorzaty Zadorożnej, dyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych w Ministerstwie Zdrowia. Chodzi o podjęcie działań mających na celu zmianę decyzji dyrekcji UKS w Krakowie i umożliwienie osobom zakwalifikowanym odbycie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej w trybie pozarezydenckim.

Rolą konsultantów krajowych we wszystkich dziedzinach medycyny powinno być działanie, aby w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia,  starać się - w miarę możliwości - zwiększać pulę miejsc specjalizacyjnych, w tym przypadku w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH