• Stomatolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku rozpoczęli współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Mesynie.
  • Włosi, podczas pierwszej wizyty w Polsce, prowadzili wykłady z zakresu stomatologii cyfrowej
  • Kooperacja będzie obejmować kwestie naukowe, jak również wymianę pracowników i doktorantów obu placówek naukowych, a także studentów kierunku lekarsko-dentystycznego 

Naukowcy włoscy o cyfrowej stomatologii w UM w Białymstoku 

Prof. Giuseppe Lo Giudice i prof. Roberto Lo Giudice, reprezentujący Uniwersytet Medyczny w Mesynie (Department of Biomedical and Dental Sciences and Morphofunctional Imaging) gościli w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Pracownicy Zakładu Stomatologii Zachowawczej UMB wraz ze studentami kierunku lekarsko-dentystycznego mieli możliwość uczestniczyć w wykładzie poświęconym najnowocześniejszym osiągnięciom stomatologii w zakresie stomatologii cyfrowej.

Wizyta wynikała ze współpracy Zakładu Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z włoską uczelnią.

Zakres współpracy naukowej

Kooperacja będzie obejmować kwestie naukowe, jak również wymianę pracowników i doktorantów obu placówek naukowych, a także studentów kierunku lekarsko-dentystycznego. 

Obecność włoskich profesorów w Białymstoku jest "owocem" wyjazdu szkoleniowego nauczycieli akademickich Zakładu Stomatologii Zachowawczej, który odbył się w ramach programu Erasmus w maju 2022 r.

Przypomnijmy, że kontakty naukowe polsko - włoskie realizowane sa od szeregu lat. Grupa studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z ostatnich lat studiów kierunku lekarsko-dentystycznego i technik dentystycznych, w ramach realizacji szkoleniowego projektu wzięła udział w warsztatach z obsługi CAD-CAM w Molini di Tures. Program szkolenia obejmował również wizytę studyjną w siedzibie firmy Zirkonzahn w Gais.