PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Śląsk: uczą kadry dla centrum symulacji

04-09-2013, 00:01
Śląsk: uczą kadry dla centrum symulacji (fot. ŚUM)
Śląsk: uczą kadry dla centrum symulacji (fot. ŚUM)
Nie wystarczy wykończyć budynki i kupić sprzęt - potrzeba doświadczonych ludzi, którzy będą potrafili maksymalnie powstałą infrastrukturę wykorzystać. Taka idea przyświeca organizatorom Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, które działa przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Chcąc możliwie najszybciej uwolnić potencjał centrum, zapraszają oni na szkolenie wszystkich, którzy planują uczyć studentów metodą symulacji medycznej i są zainteresowani zapoznaniem się z jej zasadami.

Dla śląskich specjalistów, zajmujących się stomatologią, to pierwsza okazja na spojrzenie na Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej z perspektywy nauczyciela.

Wiadomo już przecież, że niecały rok po otwarciu największego w Polsce Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny ma już gotowy projekt budowy drugiego takiego obiektu. Nowy budynek ma stanąć na terenie kampusu w Zabrzu-Rokitnicy.

Znane są szczegóły projektu. Prawie całe drugie piętro budynku zajmą pracownie stomatologiczne i laboratoria (m.in. pracownia materiałoznawstwa, laboratoria (gipsu, obróbki cieplnej, metalu, porcelany), pracownia protetyki, ortodoncji i dysfunkcji, chirurgii, radiologii, sala operacyjno ambulatoryjna stomatologiczna, pracownia stomatologii zachowawczej, endodoncji, pedodoncji).

Projekt robi wrażenie, ale nie wolno zapominać, że bez odpowiedniego personelu, to tylko martwy sprzęt. Stąd propozycja dla wszystkich, którzy planują wykorzystywać centrum do edukacji stomatologów. Na początek podstawy - wykłady: "Co to jest symulacja medyczna" (Anna Duława-Bułdak) i Teoria uczenia dorosłych (Małgorzata Perlak). W planach również szkolenie z debriefingu (Adam Właszczuk), z zasad budowy scenariusza symulacyjnego, a także sesje symulacyjne i symulacje w grupach. Szkolenie odbędzie się 18 i 19 września, oczywiście na terenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Więcej info tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH