PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Śląsk: stypendia dla doktorantów

Autor: jsz • Źródło: rynekzdrowia.pl/jsz
16-12-2013, 08:16
Śląsk: stypendia dla doktorantów Śląsk: stypendia dla doktorantów (Fot. Fotolia/PTWP)
Blisko 16 mln zł zostanie przeznaczonych m.in. na stypendia dla doktorantów z woj. śląskiego, którzy prowadzą studia w obszarach uznanych za podstawowe dla rozwoju województwa. Na dofinansowanie mogą liczyć lekarze dentyści, którzy realizują studia w takich obszarach jak technologie medyczne (ochrony zdrowia), nanotechnologie i nanomateriały.

Będzie to już trzeci nabór wniosków w ramach programu stypendialnego na rzecz innowacyjnego Śląska DoktoRIS.

Zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Dotychczas stypendia przyznano 210 osobom - wsparcie otrzymał co trzeci autor zgłoszonego wniosku.

Wśród realizowanych projektów 47 dotyczyło technologii medycznych. Jeden z nich - zastosowania technologii selektywnego laserowego spiekania proszków metali przy wytwarzaniu elementów kościozastępczych.

Głównym elementem badań prowadzonych na Politechnice Śląskiej jest wytworzenie - za pomocą selektywnego laserowego spiekania proszków metali - elementów (wykonywanych z czystego proszku tytanu) mogących zastąpić fragmenty brakujących kości, tak aby przywrócić im pierwotną funkcję, spełnić wymogi estetyczne oraz przywrócić pacjentowi zadowalający wygląd.

Trzeci nabór do programu DoktoRIS rozpocznie się 16 grudnia i potrwa do 17 stycznia 2014 r. Wnioski będzie można składać przez internet. O wsparcie mogą się starać uczestnicy studiów doktoranckich prowadzonych przez uczelnie woj. śląskiego. Jednym z wysoko punktowanych kryteriów jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem i wdrażanie wyników badań.

Na realizację badań doktoranci mogą otrzymać do 4,5 tys. zł miesięcznie maksymalnie przez 90 miesięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dofinansowanie   stypendia   DoktoRIS  

POLECAMY W SERWISACH