PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

RPO: psychologiczna pomoc dla pracowników medycznych

Autor: nieck • Źródło: en
27-05-2020, 08:25
RPO: psychologiczna pomoc dla pracowników medycznych 27 maja o 18:00 webinarium dla pracowników medycznych (fot. pixabay)
Internetowy program wsparcia psychologicznego dla pracowników medycznych organizuje biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Uniwersytet SWPS i Fundacja Stabilo. Webinarium  odbędzie się 27 maja o godz. 18.00.

Zmęczenie, stres, przeciążenie, strach przed zarażeniem, niepokój o bliskich, wypalenie. – To problemy, z którymi borykają się przedstawiciele zawodów medycznych w czasie pandemii. I to oni najbardziej potrzebują teraz profesjonalnego wsparcia. Dotarcie z szybką, szeroko zakrojoną pomocą psychologiczną stanowi bardzo poważne wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia psychicznego. Potrzeba rzetelnych narzędzi, po które będzie można sięgać w wolnym czasie, także w domowych warunkach. 

Podczas webinarium 27 maja, ekspertki z Uniwersytetu SWPS opowiedzą o możliwościach, jakie niosą psychologiczne programy internetowe w radzeniu sobie ze stresem w pracy w zawodach pomocowych. 

Tematy, które będą poruszane podczas spotkania online:

- Czym są psychologiczne programy internetowe i dlaczego właśnie teraz warto o nich mówić?
- Czy zawody pomocowe potrzebują pomocy?
- Program Med-Stres SOS – jak wychodzi naprzeciw stresowi, wtórnej traumie i depresji w czasie pandemii?
- Czy pandemia stanie się „czarnym łabędziem” dla systemu opieki nad zdrowiem psychicznym?
- Jak organizacje społeczne, członkowie rodzin i każdy obywatel/ka może swoim zachowaniem wesprzeć przedstawicieli zawodów medycznych?
By wziąć udział w spotkaniu należy wejść na link: https://us02web.zoom.us/j/86710185911

Webinarium poprowadzą: psycholog dr Ewelina Smoktunowicz oraz dr Magdalena Leśnierowska

Nagranie wideo z webinarium będzie dostępne na stronach: Rzecznika Praw Obywatelskich, Uniwersytetu SWPS, Fundacji Stabilo.

Więcej: rpo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
RPO   psychologia  

POLECAMY W SERWISACH