PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rezydent jednak będzie mógł zmienić miejsce specjalizacji?

Autor: szaft • Źródło: wyborcza.pl/szaft
26-11-2014, 12:06
Rezydent jednak będzie mógł zmienić miejsce specjalizacji? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jest szansa na zmianę treści projektu tzw. ustawy okołobudżetowej, która dość mocno wpływa na tryb odbywania rezydentur przez lekarzy. Jedna z poprawek zakłada, że mogliby - pod pewnymi warunkami - zmieniać województwo, w którym odbywają specjalizacje.

Poprawkę złożyła przewodnicząca komisji finansów publicznych Krystyna Skowrońska (Platforma Obywatelska). Zgodnie z sugestią "lekarz, który odbywa szkolenie specjalizacyjne w trybie rezydentury, może zmienić miejsce odbywania szkolenia specjalizacyjnego nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakwalifikowania się do odbywania tego szkolenia".

Zasada ta nie będzie miała zastosowania na przykład w sytuacji, gdy jednostka, w której szkoli się lekarz, została zlikwidowana.

Przypomnijmy, że skierowany do Sejmu projekt uregulowań związanych z realizacją ustawy budżetowej niepokoić może lekarzy dentystów, którzy właśnie zakwalifikowali się do odbywania specjalizacji w trybie rezydentury. Proponowane zmiany uderzą najbardziej w stomatologów, którzy z różnych przyczyn chcą zmienić rodzaj albo miejsce wykonywanej specjalizacji, np. ze względu na brak predyspozycji psychofizycznych, sytuację rodzinną lub zdarzenia losowe. 

Więcej: wyborcza.pl

Więcej o zmianach wynikających z pracami nad tzw. ustawą okołobudżetową:

Zmiany w ustawach „budżetowych" szczególnie niekorzystne dla dentystów

NRL: Komisja Finansów nie ma kompetencji, aby decydować o losie młodych lekarzy
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH