PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PUM: studenci stomatologii leczą pacjentów

Autor: nieck • Źródło: en
27-03-2022, 11:19
PUM: studenci stomatologii leczą pacjentów Studenci stomatologii odbywają praktyki w uniwersyteckiej przychodni Fot. Pixabay
Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Szczecinie szuka pacjentów – osób dorosłych i dzieci - chętnych do poddania się leczeniu przez studenta stomatologii.
  • W uniwersyteckiej przychodni stomatologicznej, w ramach praktyk, przyjmują pacjentów studenci III-V ego roku stomatologii.
  • Na sali zabiegowej cały czas zabiegi nadzoruje lekarz specjalista.
  • Wizyta trwa zwykle dłużej niż normalnie, gdyż student uzgadnia z lekarzem każdy element zabiegu, który chce wykonać.

Od fantomu do pacjenta

Leczenie przez studenta stomatologii (są to studenci III-V-go roku) odbywa się pod ścisłym nadzorem lekarza specjalisty. Każdy ruch jest uzgadniany. Student przedstawia nadzorującemu lekarzowi dentyście szczegółowy plan leczenia. Jak zapewnia w rozmowie z TokFM Natalia Walczuk, prezes szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii wszystko odbywa się podręcznikowo.

 Mimo to Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Szczecinie trudno znaleźć chętnych, ponieważ nadal pokutuje przekonanie, że lepiej zapłacić więcej i poddać się zabiegowi, który wykona ktoś kto ma już dyplom i większe doświadczenie.

Leczenie przez studenta stomatologii w pełni profesjonalne

Tymczasem uniwersytecka klinika dysponuje  pełną diagnostyką, środkami do znieczulenia, najlepszymi materiałami,  mikroskopem do zabiegów endodontycznych.

Zabiegi przeprowadzane są bezpłatnie, a jedyny koszt ponoszony przez pacjenta to ten za zużyte materiały.

Pacjenci, którzy się zgłoszą do studentów, powinni przygotować się na dłuższą wizytę, gdyż leczenie trwa nieco dłużej - właśnie dlatego, że odbywa się pod nadzorem asystenta i wszystko trzeba z nim przedyskutować. Lepiej zatem zarezerwować około godziny.

Cena za światłoutwardzalne wypełnienie ze znieczuleniem to  55 -70 złotych, w zależności od tego czy zabieg przeprowadza student III czy V roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii   leczenie stomatologiczne   PUM  

POLECAMY W SERWISACH