PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PTSS w Gdańsku: obóz szkoleniowy dla studentów stomatologii

Autor: nieck • Źródło: en
14-06-2021, 12:05
PTSS w Gdańsku: obóz szkoleniowy dla studentów stomatologii W Gdańsku szkolenie dla dentystów 8-12 września 2021 r. (fot. Pixabay)
Możliwość zdobycia wiedzy w niezwykłej atmosferze i miejscu - PTSS organizuje w Gdańsku obóz integracyjno-szkoleniowy dla studentów stomatologii i lekarzy dentystów na stażu.

Obóz integracyjno-szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii odbędzie się 8-12 września 2021 r., w Gdańsku.

Wśród atrakcji obozu są dwa warsztaty szkoleniowe.

Fotografia stomatologiczna – to proste - poprowadzi ten warsztat dr n. med. Leszek Szalewski, opiekun lubelskiego oddziału PTSS.

Fotografia stomatologiczna to istotny element w dzisiejszej pracy lekarza dentysty.  Potrzebna jest zatem wiedza, w jaki sposób wykonywać prawidłowe zdjęcia, które nie tylko ułatwią kontakt z pacjentem, ale także umożliwią śledzenie efektów pracy dentysty.

Każdy uczestnik warsztatów nauczy się wykonywać zdjęcia zewnątrzustne i wewnątrzustne. Pozna tajniki dokumentacji fotograficznej, akcesoria przydatne do wykonywania zdjęć, a także dowie się jakich błędów należy unikać. 

Dr n. med. Leszek Szalewski absolwent  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2014 r. uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych pod opieką prof. Ingrid Różyło-Kalinowskiej.  Jest autorem i współautorem ponad 80 prac naukowych oraz wielu doniesień zjazdowych wygłaszanych na krajowych oraz międzynarodowych konferencjach naukowych. Prowadzi kursy z fotografii stomatologicznej w całej Polsce. Ukończył warsztaty u światowej sławy wykładowców takich jak Milos Miladinov i Silvestre Ripoll. 

Praktyczna endodoncja maszynowa i mikroskopowa warsztat poprowadzą  lek. dent Marcin Ofiara i lek. dent. Jakub Szuwara.

Mikroskop jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym we współczesnej endodoncji. Pozwala na zwiększenie precyzji i lepszą skuteczność leczenia. Warsztat będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej zostaną poruszone zagadnienia takie jak:
- analiza trudności leczenia,
- klasyfikacja zębów do leczenia endodontycznego,
- diagnostyka RTG,
- praca w powiększeniu,
- odnajdowanie kanału MB2,
- trepanacja zębów,
- pomiar długości roboczej,
- instrumentarium endodontyczne,
- charakterystyka ruchów,
- sekwencje pracy pilnikami,
- skuteczna irygacja,
- wypełnienie kanałów metodą termiczną.

Część praktyczna umożliwi każdemu z uczestników indywidualnie opracowanie kanałów korzeniowych przy użyciu mikroskopu i endomotoru. Warsztaty będą przeprowadzone na usuniętych zębach, które następnie będą wypełnione metodą termiczną.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom po zakończeniu warsztatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   PTSS   edukacja   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH