PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PTS: Choroby przyzębia a reszta organizmu - spotkanie online

Autor: nieck • Źródło: kan
08-09-2020, 13:25
PTS: Choroby przyzębia  a reszta organizmu - spotkanie online Nowa inicjatywa PTS (fot. Archiwum)
"Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej" - spotkanie online z ekspertami stomatologii oraz liderami organizacji pacjenckich współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej odbędzie się 24 września o 11:15.

W trakcie spotkania najnowszą wiedzę na temat związku chorób przyzębia z chorobami ogólnoustrojowymi jak cukrzyca oraz zespół metaboliczny, sercowo-naczyniowymi, neonatologicznymi, neurodegeneracyjnymi, onkologicznymi przedstawi: ą eksperci stomatologii prof. Marzena Dominiak (Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego) oraz prof. Tomasz Konopka (Wrocławski Uniwersytet Medyczny).

Następnie do dyskusji zaproszeni zostaną liderzy organizacji pacjenckich (Urszula Jaworska, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Anna Śliwińska, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków), którzy zarysują problemy z jakimi spotykają się pacjenci dotknięci poszczególnymi chorobami i przedstawią pożądane działania oraz rozwiązania w pokonywaniu tych barier.

Spotkanie to punkt wyjścia do ogólnopolskiej kampanii społecznej mającej na celu uświadamianie, że profilaktyka próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej to inwestycja w zdrowie całego organizmu. Spotkanie jest wstępem do kampanii społecznej PTS oraz IPPiEZ, której zadaniem będzie promocja zdrowia jamy ustnej wśród członków organizacji pacjenckich w kraju.

Więcej: vcede.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   VDE  

POLECAMY W SERWISACH