Dr hab. n. med. Paweł Plakwicz, adiunkt w Zakładzie chorób błony Śluzowej i Przyzębia WUM w imieniu prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego prof. Renaty Górskiej, jak i we własnym, jako ambasadora PTP przy EuroPerio zaprosił na 10., jubileuszowy Kongres EuroPerio w Kopenhadze.

Paweł Plakwicz zapewnił, że podczas Kongresu EuroPerio10 będzie można zobaczyć absolutnie wszystko.

- Będą zabiegi na żywo, przekazywane za pomocą torów wizyjnych. Będą wykłady podsumowujące najnowszą klasyfikację. Będą wykłady kliniczne dla tych, którzy interesują się głównie kliniką - mówi Paweł Plakwicz.

Każdy z uczestników EuroPerio10 znajdzie coś szczególnego i wyjątkowego.

- Kongres zgromadzi prawdopodobnie ponad 10 tys. uczestników, a to oznacza, że spotkamy bardzo wielu naszych przyjaciół, zawiążemy też nowe przyjaźnie. Zapraszam bardzo serdecznie do Kopenhagi, aby naocznie sprawdzić jak fantastycznym wydarzeniem jest EuroPerio - dodaje ambasador Kongresu.

 

Phoebus Madianos (Grecja), przewodniczący komitetu organizacyjnego EuroPerio10 zapewnił, że jest to wiodący na świecie kongres w dziedzinie periodontologii i implantologii. Co trzy lata organizuje go kolejne miasto i inny komitet (w czerwcu 2021 r. odbyła się wyjątkowo edycja wirtualna Virtual EuroPerio).

Natomiast miejscem EuroPerio10 będzie Bella Center Copenhagen, największe wielofunkcyjne miejsce wydarzeń w Skandynawii.

- Od stosunkowo skromnych początków EuroPerio został przekształcony w wielkie kliniczne, naukowe i komercyjne wydarzenie. EuroPerio7 w Wiedniu 2012 przyciągnął ponad 7800 zarejestrowanych uczestników. EuroPerio8 w Londynie 2015 pobiło wszystkie dotychczasowe rekordy, a ostatnia edycja EuroPerio9 w Amsterdamie (2018 r.) po raz pierwszy przekroczył 10 tys. uczestników - szczyci się Phoebus Madianos.