PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przecięto wstęgę na Oddziale Stomatologii CM WUM

27-03-2013, 05:19
Przecięto wstęgę na Oddziale Stomatologii CM WUM (fot. Biuro Prasowe WUM)
Przecięto wstęgę na Oddziale Stomatologii CM WUM (fot. Biuro Prasowe WUM)
Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jedna ze spółek uczelni, powiększyło się o Oddział Stomatologii. Uroczyste przecięcie wstęgi to oficjalny start nowej placówki. Skorzystają z niej nie tylko pacjenci, ale także młodzi dentyści w ramach programów badawczych, rezydentur i szkoleń, prowadzonych przez nową jednostkę uniwersytecką. 

- Możemy się cieszyć z nowej jednostki, która ma służyć dydaktyce podyplomowej lekarzy dentystów. To również placówka, która ma służyć leczeniu pacjentów mówił podczas otwarcia rektor WUM prof. Marek Krawczyk.

Nowy oddział znacznie polepszy warunki kształcenia studentów. Zwiększył niedużą dotychczas bazę lokalową nowego Wydziału-Lekarsko Dentystycznego. Został wyposażony w 11 unitów stomatologicznych z salami diagnostycznymi i zabiegowymi, pracownią RTG oraz kompleksem sterylizacji.

W ofercie placówki znajdują się świadczenia prowadzone zarówno w ramach kontraktu z NFZ (w zakresie stomatologii zachowawczej, chirurgii i periodontologii), jak i komercyjne.

Oddział Stomatologii CM WUM mieści się w przy ul. Emilii Plater 21 (III p.).

W uroczystym otwarciu prowadzonym przez Prezes CM WUM sp. z o.o. dr Ewę Trzeplę, uczestniczyły władze Uczelni z rektorem prof. Markiem Krawczykiem, prorektorem dr hab. Sławomirem Nazarewskim oraz prorektor prof. Renatą Górską. Obecna była dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, kanclerz uczelni mgr Małgorzata Kozłowska, wicedyrektor Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Artur Tomaszewski, członkowie Rady Nadzorczej CM WUM sp. z o.o. oraz przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

[nggallery id=24]

 

O CM WUM
Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. jest spółką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oferuje usługi z zakresu: podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistycznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej oraz bezpłatnie kompleksowe badania w ramach umów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jako placówka uniwersytecka rozwija również działalność na polu badawczo-naukowym, a także szkoleniowym. Prowadzi szereg programów badawczych, szkoli rezydentów i studentów medycyny.
Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   Oddział Stomatologii CM WUM   Wydarzenia   Nauka  

POLECAMY W SERWISACH