PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Mansur Rahnama wybrany na senatora UM w Lublinie

Autor: miro • Źródło: ms
18-07-2020, 14:04
Prof. Mansur Rahnama wybrany na senatora UM w Lublinie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Wśród nowo wybranych senatorów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie znalazł się konsultant krajowy z zakresu chirurgii stomatologicznej  prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama uzyskując największe poparcie osób uprawnionych do głosowania (rekordowa liczba oddanych głosów).

Wybory odbyły się 17 lipca 2020 r. Kadencja senatorów trwa cztery lata.

Prof. Mansur Rahnama, na co dzień pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo - twarzowej i chirurgii stomatologicznej.

Gremium senatorów tworzą: rektor, prorektorzy, dziekani wydziałów, przedstawiciele profesorów i doktorów habilitowanych, przedstawiciele pozostałych nauczycieli akademickich, pracowników nie będących nauczycielami akademickimi, przedstawiciele, doktorantów oraz studentów.

Przypomnijmy, że prof. Mansur Rahnama jest jednym z trójki przedstawicieli medycznego świata nauki w powołanym w połowie 2019 r. do życia nowym gremium – Radzie Doskonałości Naukowej.  RDN dba o zapewnienie rozwoju kadry uczonych w Polsce, reprezentującej jak najwyższy potencjał naukowy.

Uczony do 31 sierpnia 2023 r. pełni ważną funkcję przewodniczącego Rady ds. Stopni Naukowych w dyscyplinie nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH