PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Mansur Rahnama uhonorowany medalami: Za Długoletnią Służbę i KEN

Autor: miro • Źródło: ms
18-10-2021, 18:53
Prof. Mansur Rahnama uhonorowany medalami: Za Długoletnią Służbę i KEN Prof. zw. dr hab. n med. Mansur Rahnama
Prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama odznaczony został Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Medal za Długoletnią Służbę przyznaje prezydent. Jest on nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Medal Złoty można otrzymać po co najmniej 30 latach pracy zawodowej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany jest przez  Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

W 2018 r. prof. Mansur Rahnama odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi. Jest on nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków.

Gratulujemy wyróżnień.

Prof. Mansur Rahnama, na co dzień sprawuje funkcję kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie.

Przypomnijmy, że prof. Mansur Rahnama od 2014 r. pełni m.in. funkcję konsultanta krajowego z zakresu chirurgii stomatologicznej (jest specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo - twarzowej i chirurgii stomatologicznej).

O znaczącej aktywność uczonego na niwie nauki świadczą m.in. nominacje z ostatnich trzech lat.

Prof. Mansur Rahnama znalazł się w trójce przedstawicieli medycznego świata nauki w nowo powołanym do życia gremium – Radzie Doskonałości Naukowej (Rada zainaugurowała prace w czerwcu 2019 r.). RDN dba o zapewnienie rozwoju kadry uczonych w Polsce, reprezentującej jak najwyższy potencjał naukowy. Jest to pierwszy lekarz dentysta w tej Radzie.

Uczony powołany został w październiku 2020 r. na członka zespołu doradczego prezesa Agencji Badań Medycznych w ramach grupy roboczej do spraw chorób cywilizacyjnych i zdrowia publicznego.

Prof. Mansur Rahnama od grudnia 2020 r. jest członkiem zespołu doradczego do oceny wniosków o przyznanie nagród ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH