PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Mansur Rahnama kandydatem UM w Lublinie na członka Rady Doskonałości Naukowej

Autor: miro • Źródło: ms
28-02-2019, 12:23
Prof. Mansur Rahnama kandydatem UM w Lublinie na członka Rady Doskonałości Naukowej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Prof. zw. dr. hab. n. med. Mansur Rahnama jest kandydatem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na członka Rady Doskonałości Naukowej. Decyzję w tej sprawie podjął Senat UM w Lublinie w uchwale z 27 lutego 2019 r.

Rada Doskonałości Naukowej (RDN) to dopiero konstytuujące się gremium, które będzie dążyło do zapewnienia rozwoju kadry uczonych w Polsce, kadry reprezentującej jak najwyższy potencjał naukowy.

RDN zastąpić ma Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów.

Głosowanie kandydatur na członków RDN, wśród których znajduje się, reprezentujący lekarzy dentystów - prof. zw. dr. hab. n. med. Mansur Rahnama, rozpocznie się 12 kwietnia i potrwa do końca miesiąca. Prawo do głosowania mają naukowcy z tytułem profesora i doktora habilitowanego.

Zainteresowanym i oczywiście uprawnionym podajemy link do systemu, w ramach którego realizowana będzie procedura głosowania.

W skład Rady Doskonałości Naukowej wejdą tylko trzy osoby, które w danej dyscyplinie nauki uzyskają największą liczbę głosów. Jednym spośród ośmiu zespołów RDN jest zespół nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Rada Doskonałości Naukowej pełnić będzie funkcję centralnego organu administracji rządowej. Pierwsza kadencja RDN rozpocząć się ma 1 czerwca 2019 r.

Do obowiązków członków RDN należeć będą m.in. rozstrzyganie kwestii spornych w postępowaniach dotyczących obron rozpraw doktorskich, postępowań w sprawach o nadanie tytułu doktora, doktora habilitowanego i profesora; wyznaczanie podmiotów habilitujących; wydawanie rekomendacji dotyczących oceny kompetencji kandydatów na członków komisji habilitacyjnych i recenzentów powoływanych przez RDN oraz powierzanie tych funkcji członkom RDN.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nauka   Mansur Rahnama   ekspert_infodent24pl  

POLECAMY W SERWISACH