PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Gottfried Schmalz szefem IADR na Europę

jarwik
20-09-2013, 00:01
Prof. Gottfried Schmalz szefem IADR na Europę Prof. Gottfried Schmalz szefem IADR na Europę
Prof. Gottfried Schmalz z Uniwersytetu w Ratyzbonie, został prezesem - elektem Międzynarodowego Towarzystwa Badań Stomatologicznych (International Association for Dental Research - IADR) w regionie europejskim oraz w Izraelu. Jego właściwa kadencja rozpocznie się we wrześniu 2014 r.
IADR jest organizacją non-profit założoną w 1920 roku. Zrzesza ponad 11,5 tys. członków na całym świecie. Misją IADR jest rozwój badań w stomatologii i dostarczanie fachowej wiedzy, która ma poprawić stan zdrowia jamy ustnej na całym świecie.

Prof. Gottfried Schmalz, który jest dyrektorem Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii na Uniwersytecie w Ratyzbonie będzie miał możliwość podzielić się na arenie międzynarodowej swoim wieloletnim doświadczeniem zdobytym w trakcie badań stomatologicznych.

- Z niecierpliwością czekam na ciekawe zadania. To wielkie wyzwanie, bo badania dentystyczne w całej Europie oraz w Izraelu znajdują się na różnych poziomach zaawansowania. Moim głównym celem jest pomoc w ich rozwoju - mówi.

Prof. Gottfried Schmalz, zapowiedział, że chce podnieść świadomość znaczenia zdrowia jamy ustnej wśród członków Unii Europejskiej. - Nadal istnieje duże zapotrzebowanie na badania, szczególnie w zakresie chorób przewlekłych lub nowotworów jamy ustnej - dodał uczony. Jego zdaniem, w tym celu, niezbędne są wspólne działania międzynarodowe, które połączą różne doświadczenia i pomogą uzyskać niezbędne fundusze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH