PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Dorota Olczak - Kowalczyk wysoko w rankingu stu liderów naukowych WUM

Autor: miro • Źródło: ms
27-08-2020, 08:02
Prof. Dorota Olczak - Kowalczyk wysoko w rankingu stu liderów naukowych WUM Prof. Dorota Olczak - Kowalczyk
W rankingu 100 Liderów naukowych WUM w latach 2017-2019 na 23 miejscu uplasowała się prof. Dorota Olczak – Kowalczyk kierownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła prof. Hanna Szajewska - kierownik Kliniki Pediatrii UCK WUM (5958,31 p.), drugie prof. Jolanta Małyszko – kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM (5554,58 p.), trzecie prof. Mariusz Ratajczak – kierownik Zakładu Medycyny Regeneracyjnej WUM (5323,73 p.).

W zestawieniu stu naukowców WUM przedstawicielem lekarzy dentystów jest prof. Dorota Olczak – Kowalczyk kierownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej, która znalazła się na 24 miejscu (1461,98 pkt.)

W podsumowaniu uwzględniono punkty za publikacje, projekty oraz patenty. Punkty przyznane za poszczególne prace określono zgodnie z zasadami ewaluacji. W podsumowaniu zastosowano punktację z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowanej w 2019 r. bez względu na rok publikacji.

Punkty uzyskały prace opublikowane w czasopismach wykazywanych w roku publikacji na listach MNiSW pod warunkiem, że dane czasopismo zostało uwzględnione na liście w 2019 r. Punkty prac opublikowanych w czasopismach nisko punktowanych (20 i 40 p.) przeliczono współczynnikiem 0,5. Punkty autorów pierwszych i korespondujących przeliczono współczynnikiem 2. Punkty uzyskały publikacje uwzględnione w oświadczeniach upoważniających WUM do wykazania prac w ewaluacji. Liczba prac nie została ograniczona objętością slotów naliczanych w ewaluacji dla danej osoby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
WUM   Dorota Olczak-Kowalczyk  

POLECAMY W SERWISACH