PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Problemy stomatologiczne pacjentów onkologicznych w uwadze dr hab. Iwony Tomaszewskiej

Autor: miro • Źródło: ms
24-06-2020, 11:05
Problemy stomatologiczne pacjentów onkologicznych w uwadze dr hab. Iwony Tomaszewskiej Dr hab. Iwona Tomaszewska z UJ CM w „Supertalentach w Medycynie”
W gronie dziesięciu finalistów tegorocznej edycji konkursu dla liderów młodego pokolenia lekarzy „Supertalent w Medycynie” znalazła się dr hab. Iwona Tomaszewska z UJ CM.

Ideą „Supertalentów w Medycynie” redakcji „Puls Medycyny” jest wyróżnienie młodych lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą nadawać ton polskiej medycynie i systemowi ochrony zdrowia w najbliższych latach.

Dr hab. Iwona Tomaszewska jest adiunktem w Zakładzie Dydaktyki Medycznej Wydziału Lekarskiego. W swojej praktyce lekarskiej skupia się na opiece nad pacjentami onkologicznymi cierpiącymi na problemy stomatologiczne oraz na wykonywaniu zaawansowanych zabiegów z zakresu endodoncji i biomimetycznego odtwarzania zębów. Jest referencyjnym specjalistą ds. powtórnego leczenia kanałowego.

W ramach swojej pracy dydaktycznej w UJ CM kształci studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego (w języku polskim i angielskim) oraz prowadzi kursy specjalizacyjne dla lekarzy w trakcie szkolenia z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Jest międzynarodowym wykładowcą VOCO - w ramach tej współpracy szkoli z zakresu stomatologii zachowawczej lekarzy dentystów z całego świata zarówno w formie wykładów osobistych, jak i webinarów.

Prowadzi badania na styku stomatologii klinicznej i psychologii, w których skupia się na jakości życia pacjentów onkologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorych z nowotworami głowy i szyi oraz powikłaniami stomatologicznymi po leczeniu onkologicznym.

Jako członek EORTC QLG, razem ze specjalistami z zagranicznych ośrodków badawczych, bierze udział w 3 międzynarodowych projektach EORTC mających na celu wprowadzenie do użytku nowy kwestionariusz oceny jakości życia pacjentów onkologicznych.

Autorka i współautorka 67 publikacji naukowych, w tym 50 prac oryginalnych, 9 poglądowych, 4 opisów przypadku i 4 rozdziałów książkowych. Jest również aktywnym recenzentem prac naukowych, w tym m.in. w "British Journal of Cancer", "PLOS ONE", "Anatomical Record", "Clinical Anatomy", "Translational Research in Anatomy", "Advances in Clinical and Experimental Medicine" i "Journal of Pediatric Endocrinology and Metabolism".

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   nagrody   Collegiium Medicum UJ  

POLECAMY W SERWISACH