• W Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu (w Medycznym Studium Zawodowym im. PCK) uruchomiona zostanie pracownia cyfrowego projektowania i wytwarzania uzupełnień protetycznych CAD/CAM
  • Pracownia CAD/CAM powstała przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego (123 tys. zł)
  • Studium od tego roku szkolnego wyposażone zostało także w profesjonalne skanery oraz stanowiska projektowe.

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu, w skład którego wchodzi Medyczne Studium Zawodowe im. PCK przy ul. Mostowej 6, jest jedną z najlepiej wyposażonych placówek na terenie województwa wielkopolskiego. Przygotowuje słuchaczy m.in. do pracy w skomputeryzowanych pracowniach dentystycznych.

Rusza pracownia CAD/CAM uzupełnień protetycznych

W Medycznym Studium Zawodowym  proces nauki w sposób zdecydowany usprawni nowoczesna pracownia CAD/CAM. Dzięki komputerowemu wspomaganiu projektowania powstaje precyzyjna wizualizacja uzupełnień protetycznych. Projekt jest następnie realizowany w oparciu o cyfrowo sterowaną obrabiarkę z ruchomą głowicą frezującą lub za pomocą urządzenia drukującego 3D.

Pracownia CAD/CAM powstała przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który na ten cel przeznaczył 123 tys. zł.

Cyfrowy proces. Od projektowania do wytworzenia protez dentystycznych

Medyczne Studium Zawodowe im. PCK od tego roku szkolnego wyposażone zostało także w profesjonalne skanery oraz stanowiska projektowe. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi słuchacze mogą samodzielnie poznawać tajniki każdego z etapów cyfrowego projektowania różnych typów uzupełnień protetycznych.

Szkoła, dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, ma jedne z najlepszych w kraju stanowisk do komputerowego projektowania protez dentystycznych, skanowania modeli ortodontycznych i druku 3D.