PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Poznań: o jeden indeks na stomatologii walczyło 18 osób

22-07-2013, 00:01
Poznań: o jeden indeks na stomatologii walczyło 18 osób (fot. Fotolia)
Poznań: o jeden indeks na stomatologii walczyło 18 osób (fot. Fotolia)
Stomatologia cieszy się powodzeniem we wszystkich medycznych uczelniach w Polsce, także w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu kierunek lekarsko-dentystyczny jest najbardziej popularnym o jedno miejsce starało się tam 18 osób.

O możliwość studiowania na kierunkach stomatologicznych w poznańskiej uczelni walczyło 1335 osób. Na studia na kierunek lekarsko-dentystyczny pierwszego stopnia przyjęto 72 osoby, na magisterskie techniki dentystyczne - 16, a na kierunek zdrowie publiczne - specjalność higiena dentystyczna -12. Rekrutacja zakończyła się 16.07, ale wciąż otwarte są listy rankingowe. Na poznańskim Uniwersytecie Medycznym jest ich aż 5.

- Wszystkie osoby, które spełniły wymogi i zostały zakwalifikowane w odpowiednim czasie muszą teraz złożyć stosowne dokumenty. Gdy tego dokonają - przechodzą jako zakwalifikowane. Ale ci, którzy jeszcze nie dopełnili formalności znajdują się w tzw. limicie przyjęć i mają na to czas w ramach kolejnych list rankingowych. Na naszej uczelni mamy pięć list, bo jest tak wielu kandydatów, że dzielimy ich na grupy w zależności od terminów, w których przyniosą dokumenty. W pierwszym terminie dokumenty złożyło tylko 9 osób wyjaśnia jeden z pracowników komisji rekrutacyjnej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.

Szczegóły dotyczące poszczególnych terminów list rankingowych można znaleźć tutaj.

Ostatecznie czas na złożenie dokumentów przyszli studenci mają do 7 sierpnia. Ogłoszenie list przyjętych nastąpi 13 sierpnia.

Na studia niestacjonarne (płatne) na kierunek lekarsko-dentystyczny rejestracja rozpoczyna się później i tu jest jedna lista rankingowa, po której dostarcza się dokumenty. Szanse, aby dostać się na ten kierunek ma 15 osób. Tu warunkiem jest dostarczenie decyzji o nieprzyjęciu na kierunek stacjonarny, co oznacza, że trzeba odczekać do ogłoszenia listy przyjętych na studia w trybie stacjonarnym.

Rekrutacja na kierunek techniki dentystyczne oraz zdrowie publiczne specjalność higiena dentystyczna w trybie niestacjonarnym (zaocznym) rozpocznie się 1.08 i potrwa do 23.08 do godz. 15.00. Na te kierunki nie ma list rankingowych. Na rejestrację i dostarczanie dokumentów będzie czas do 5.09 do godz. 15.00. Lista przyjętych zostanie ogłoszona 11.09. Na techniki dentystyczne w trybie zaocznym ma szanse dostać się 16 osób, a na zdrowie publiczne specjalność higiena dentystyczna 12 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia stomatologiczne   Studia  

POLECAMY W SERWISACH