PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska Akademia Alignerowa nabiera tempa

Autor: Mirosław Stańczyk • Źródło: ms
13-09-2021, 14:31
Polska Akademia Alignerowa nabiera tempa Organizatorzy inauguracyjnego kongresu Polskiej Akademii Alignerowej
Po ponad dwóch latach od powstania Polskiej Akademii Alignerowej jej członkowie zaproszeni zostali na inauguracyjny kongres PAA. To zwłoka niezamierzona, ale w pełni uzasadniona.
  • Inauguracyjny kongres Polskiej Akademii Alignerowej 10 i 11 września 2021 r.
  • Do szeregów Polskiej Akademii Alignerowej zapraszani są wszyscy, którzy chcą się doskonalić w zakresie leczenia ortodontycznego, szczególnie w obszarze technik nakładkowych, alignerowych. 
  • PAA jest także dla tych, którzy dopiero co zaczęli używać ortodontycznych systemów nakładkowych, a więc są na początku tej drogi.

Inauguracyjny kongres Polskiej Akademii Alignerowej odbył się 10 i 11 września 2021 r. w Hotelu Crowne Plaza Warszawa - w obiekcie równie nowoczesnym i dobrze rokującym na przyszłość (jeśli chodzi o bazę hotelarską), jak system aligner - w zakresie ortodoncji.

Powstanie Polskiej Akademii Alignerowej  

Decyzja o powstaniu Polskiej Akademii Alignerowej zapadła w Walencji 30 czerwca 2019 r. o godz. 2.47. Tak przynajmniej twierdzą członkowie grupy inicjatywnej uczestniczący w tym czasie w kongresie, którego główną tematyką były oczywiście alignery. Godzina – gwoli precyzji – odnosi się oczywiście do momentu zadecydowania o powołaniu do życia PAA, a nie do literalnego uczestniczenia w wykładach i seminariach. 

Moment nieformalnych konsultacji grupy założycielskiej PAA tuż przed ostateczną decyzją.

Trudne miesiące Polskiej Akademii Alignerowej 

Wczesne dzieciństwo Polskiej Akademii Alignerowej nie należało do łatwych, gdyż warunki pandemiczne uniemożliwiły członkom PAA jakikolwiek bezpośredni kontakt. Wszelkie aktywności musiały odbywać się za pośrednictwem internetu.

Specyficzne warunki, zdecydowanie ograniczały możliwości szybkiego rozwoju Akademii. Tym nie mniej obiektywne trudności sprawiły, że wśród aktywistów PAA wykształcił się szczególny duch współpracy wzmocniony wzajemnymi serdecznymi relacjami.

Rodzinny duch Polskiej Akademii Alignerowej

Ducha tego dało się odczuć podczas kongresu inauguracyjnego PAA. Atmosferę kongresową można najtrafniej opisać jednym określeniem - jako rodzinną. Tym bardziej, że podczas warszawskiego wydarzenia obecny był ojciec chrzestny PAA dr Mario Greco.

W tym przypadku obecność włoskiego naukowca (m.in. członka Światowej Federacji Ortodoncji i Europejskiej Rady Ortodontów) ograniczona była do wizualno – fonicznego kontaktu za pośrednictwem komunikatora internetowego. Pandemiczne doświadczenia okazały się zatem niezwykle pomocne, bo wideo rozmowa, realizowana z pomocą internetowych łączy, przebiegła modelowo.

Walne zgromadzenie członków Polskiej Akademii Alignerowej 

Tak samo przebiegł cały kongres PAA uzupełniony o walne zgromadzenie członków stowarzyszenia, wśród których niepoślednią rolę grał zespół założycielski w składzie:
prezes dr n. med. Michał Tarnawski,
wiceprezes dr n. med. Katarzyna Potoczek-Wallner,
wiceprezes  lek. dent. Weronika Wierusz-Hajdacka,
sekretarz  lek. dent. Michał Wilk,
skarbnik  dr n. med. Katarzyna Becker,
członkowie komisji rewizyjnej:
lek. dent. Marta Ossowska,
lek. dent. Ewa Konik-Bogacka,
lek. dent. Agnieszka Biniek.

Miłym gościem PAA była dr n. med. Beata Walawska, reprezentująca Polskie Towarzystwo Ortodontyczne.

Egalitarny charakter Polskiej Akademii Alignerowej

PAA nie jest przedsięwzięciem o charakterze elitarnym, do jej szeregów zapraszani sią wszyscy, którzy chcą się doskonalić w zakresie leczenia ortodontycznego, szczególnie w obszarze technik nakładkowych, alignerowych.

- Zapraszamy wszystkich ortodontów i lekarzy dentystów poświęcających się leczeniu ortodontycznemu. Zapraszamy entuzjastów, którzy posiadają lub zbierają doświadczenie w pracy nakładkowymi systemami ortodontycznymi (alignerami, alineatorami), ale i tych, którzy dopiero co zaczęli używać tych systemów i są na początku tej drogi – zachęcają członkowie PAA.

Kuluary PAA

Kongres inauguracyjny PAA, z punktu widzenia organizatorów nie był optymalny, a to dlatego, że przebiegł modelowo. Jak wiadomo bowiem, trudno jest osiągnąć wysoki poziom, ale niewspółmiernie trudniej będzie go utrzymać. Prognozy nie są jednak najgorsze. - Mamy głowy pełne pomysłów, nad którymi pracujemy i które realizujemy – zapewniają aktywiści PAA.

O tematyce przeprowadzonych wykładów szczegółowo pisaliśmy w materiale Konferencja Polskiej Akademii Alignerowej

 Inne informacje o PAA na FB

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   aligner   PAA  

POLECAMY W SERWISACH