• PTTD jest organizacją zrzeszającą największą liczbę techników dentystycznych w Polsce.
  • Zapowiadana jest ścisłą współpraca PTTD Exactus podczas targów CEDE.
  • Technicy dentystyczni będą współautorami Białej Księgi poświęconej cyfryzacji polskiej stomatologii.

Współpraca CEDE PTTD

Cieszymy się, że znów będziemy współpracować z CEDE - mówiła podczas roboczego spotkania online szefowa Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych Beata Peterson. Jak zapewniła, w podobnym tonie wypowiada się zarząd organizacji.

W ramach współpracy CEDE i największej organizacji techników dentystycznych w kraju można spodziewać się programu edukacyjnego odpowiadającego bieżącym potrzebom kształcenia, a także zwiększonej liczby wystawców dysponujących ofertą dla tej grupy. Exactus oraz PTTD chcą także stworzyć tzw. Strefę Technika. Eksperci towarzystwa wezmą również udział w debatach poświęconych najważniejszym kwestiom wykonywania zawodu.

- Ideą CEDE od zawsze była integracja wszystkich środowisk stomatologicznych wokół technologii i wiedzy. Technicy dentystyczni są i będą bardzo ważnymi uczestnikami wystawy – podkreślają organizatorzy z firmy Exactus.

Potencjał PTTD

PTTD powstało w 1985 r. i dziś jest organizacją zrzeszającą największą liczbę techników dentystycznych w Polsce. W 2000 r. z inicjatywy PTTD powstała Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych. Znakomitą większość członków PTTD stanowią pasjonaci tego zawodu. Pracują przy stołach, prowadzą wykłady, kursy i uczą w szkołach. Siedziba Zarządu Głównego PTTD mieści się w Łodzi, oddziały w: Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Współpraca PTTD - CEDE

Współpraca z PTTD to jeden z elementów budowania relacji z technikami dentystycznymi. Równolegle do CEDE odbędzie się Forum Cyfrowe BE DIGITAL, podczas którego technicy – niezależnie od poziomu wiedzy – będą mogli zapoznać się z technologami cyfrowymi wykorzystywanymi w pracowniach i laboratoriach.

Technicy będą także współautorami raportu (tzw. Biała Księga) poświęconego cyfryzacji polskiej stomatologii.

Expert Advisory Board Forum BE DIGITAL tworzą przedstawiciele świata akademickiego (prof. Teresa Sierpińska, prof. Jerzy Sokołowski) oraz wybitni praktycy (m.in. Piotr Nagadowski, Daniel Dulian, Barłomiej Konieczny). Szczegółowy program wszystkich formatów edukacyjnych skierowanych do techników poznamy wiosną. Projekt reklamowo wspierają już m.in. Nowoczesny Technik Dentystyczny (ELAMED) czy DentalLabor (PZWL).

W social mediach założona jest m.in. grupa promująca wydarzenie