PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Połowinki European Master Degree in Oral Implantology

Autor: miro • Źródło: ms
19-05-2021, 10:01
Połowinki European Master Degree in Oral Implantology Uczestnicy European Master Degree in Oral Implantology (wykładowcy i studenci)
European Master Degree in Oral Implantology - studia realizowane przez PTS przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - na półmetku.

Studia European Master Degree in Oral Implantology są realizowane z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, przy współudziale Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 

„Master” to projekt implantoprotetyczny dla średniozaawansowanych lekarzy z przewagą chirurgii stomatologicznej w programie nauczania. Nie jest to propozycja dla początkujących stomatologów.

European Master Degree in Oral Implantology, to pierwsze w kraju studia podyplomowe z zakresu implantologii i implantoprotetyki z akredytacją MEN.

Studia trwają dwa lata (4 semestry, ECTS 120) i są realizowane w formule modułowej (10). Program zbudowany jest w oparciu o doświadczenie ekspertów PTS, UM we Wrocławiu i nie tylko. Tworzą go wybitni polscy naukowcy i klinicyści m.in.: prof. Małgorzata Pietruskia, prof. Jan Pietruski, dr hab. Piotr Majewski, dr Adam Ziemlewski, prof. Marzena Dominiak.

Wyróżnia go duża liczba praktycznych zajęć na fantomach, kadawerach, obserwacji klinicznych w akredytowanych ośrodkach PTS. Uczestnicy studiów realizują własne badania kliniczne pod indywidualną opieką wykładowców.

Nauka kończy się pracą magisterską. Po jej obronie uczestnik uzyskuje międzynarodowy tytuł „mastera” z implantologii, z certyfikatem uniwersyteckim i towarzystwa naukowego. 

Pierwsza rekrutacja ruszyła podczas CEDE 2019. 

Migawki z przebiegu studiów 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH