PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Polak Ambasadorem Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii

Autor: miro • Źródło: ms
11-12-2020, 15:34
Polak Ambasadorem Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii dr n. med. Maciej Michalak, dyrektor medyczny Maestria Clinic w Warszawie
Dr n. med. Maciej Michalak jest pierwszym Polakiem, który mianowanym został na Ambasadora Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii.

- Badania, rozwój i nowoczesne metody leczenia oparte na małoinwazyjnych ultradźwiękowych technikach chirurgicznych to przyszłość nie tylko światowej, ale i polskiej implantologii. Jednym z lekarzy przyczyniających się rozwoju tej dziedziny w naszym kraju jest dr n. med. Maciej Michalak, który właśnie został mianowany na Ambasadora Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii. W praktyce nominacja ta może bardzo dużo wnieść do polskiej chirurgii jamy ustnej i implantologii.

Pierwszy Polak wśród najwybitniejszych profesorów z całego świata

Badania, rozwój standardowych protokołów w chirurgii ultradźwiękowej i implantologii dotyczące m.in. chirurgii jamy ustnej czy stomatologii to główny cel Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii (ang. IAUSI – International Academy for Ultrasonic Surgery & Implantology). Organizacja założona w 2007 roku powstała, aby wspierać edukację oraz rozwój w takich dziedzinach, jak chirurgia jamy ustnej czy implantologia. Zrzesza uznane autorytety medyczne z całego świata, a 4 grudnia 2020 r. do grona 4000 członków, w tym takich specjalistów jak Prof.Dr.Dr. Angelo C. Troedhan, Prof.Dr. Andreas Kurrek czy Prof.Dr. Marcel Wainwright, jako pierwszy w historii IAUSI dołączył do niej Polak dr n. med. Maciej Michalak.

- Codzienna praca z pacjentami daje mi dużo satysfakcji i motywuje do nieustannego poszerzania swojej wiedzy, zdobywania kolejnych doświadczeń i pracy badawczej. Właśnie dlatego od wielu lat angażuję się w różnego rodzaju polskie i zagraniczne przedsięwzięcia, dzięki którym wprowadzam do swojego gabinetu innowacje rozwiązania i najnowszą wiedzę medyczną. Cieszę się, że moja aktywność na arenie międzynarodowej została doceniona przez ekspertów z IAUSI. Zamierzam z dumą reprezentować nasz kraj w Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii, ponieważ uważam, że nie tylko możemy czerpać dobre wzorce od naszych zagranicznych kolegów, ale równie wiele wnieść, pokazując polskie osiągnięcia i doświadczenia – informuje dr n. med. Maciej Michalak.

Polski Ambasador IAUSI to szansa dla polskiej implantologii

Chociaż pierwszy implant zębowy na świecie został wszczepiony już ponad 50 lat temu, w Polsce wciąż niewiele osób decyduje się na leczenie implantologiczne. Może wynikać to z faktu, że – jak wynika z badań Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – aż 75 proc. Polaków obawia się bólu, który może towarzyszyć leczeniu zębów. Tymczasem implant zębowy to nie tylko rozwiązanie, które przywraca estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim, które ma kluczowe znaczenie dla zdrowia pacjenta. Polska implantologia rozwija się bardzo dynamicznie, a pierwszy Polak – Ambasador Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii może pomóc budować w naszym kraju świadomość leczenia bez bólu oraz edukować na temat nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym polscy pacjenci mogą znacząco poprawić swoje zdrowie oraz komfort życia.

Dr n. med. Maciej Michalak: stomatolog i implantolog, dyrektor medyczny Maestria Clinic. Pierwszy i jedyny Polak w World Academy of Growth Factors & Stem Cells in Dentistry, współzałożyciel i prezes zarządu BE ACTIVE DENTIST. Autor i współautor blisko 100 publikacji naukowych w czasopismach polskich oraz zagranicznych,. Uczestnik licznych praktyk oraz szkoleń stomatologicznych w Polsce oraz za granicą. Stworzył koncepcję i zaprojektował ultracienki, nowoczesny i wyjątkowo wytrzymały, produkowany z wykorzystaniem zaawansowanej szwajcarskiej technologii implant Universe 2.9.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   Maciej Michalak   Be Active Dentist  

POLECAMY W SERWISACH