PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pierwszy w Polsce Kongres Ortodontyczny Invisalign

Autor: miro • Źródło: mat. pras.
21-10-2022, 17:08
Pierwszy w Polsce Kongres Ortodontyczny Invisalign Markus Sebastian podczas jednego z wykładów w ramach pierwszego w Polsce Kongresu Ortodontycznego Invisalign
W I polskiej edycji Kongresu Ortodontycznego Invisalign wzięło udział  prawie 150 lekarzy i prelegentów Invisalign z całego świata. Były sesje edukacyjne i warsztaty dotyczące leczenia systemem Invisalign: od cyfrowego planowania, technik leczenia po jego zakończenie i retencję.
  • Firma Align Technology zorganizowała pierwszy w Polsce Kongres Ortodontyczny Invisalign (14 i 15 października 2022 r. w Warszawie)
  • Główne wątki Kongresu to leczenie systemem Invisalign: od procesu cyfrowego planowania, technik leczenia po jego zakończenie i retencję, a także leczenie pacjentów rosnących czy pacjentów ze złożonymi wadami zgryzu
  • W trakcie warsztatów omawiano planowanie leczenia u pacjentów nastoletnich, zasady skutecznego leczenia systemem Invisalign, biznesowe aspekty rozwoju praktyki ortodontycznej
  • Firma Align Technology we wrześniu 2022 r. uruchomiła we Wrocławiu pierwszy w Europie i trzeci na świecie zakład produkujący części systemu Invisalign dla całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki

I w Polsce Kongres  Invisalign

Firma Align Technology, wiodący światowy producent urządzeń medycznych, który projektuje, produkuje i dostarcza system przezroczystych nakładek Invisalign® oraz skanery wewnątrzustne iTero™, zorganizowała pierwszy Kongres Ortodontyczny Invisalign, który odbył się 14 i 15 października 2022 roku w Warszawie.

W pierwszej edycji wydarzenia wzięło udział  prawie 150 lekarzy i prelegentów Invisalign z całego świata, którzy poprowadzili sesje edukacyjne i warsztaty. Tematyka Kongresu skupiała się na różnych aspektach leczenia systemem Invisalign: od procesu cyfrowego planowania, technik leczenia po jego zakończenie i retencję, a także leczenie pacjentów rosnących czy pacjentów ze złożonymi wadami zgryzu.

W pierwszym Kongresie Ortodontycznym Invisalign uczestniczyli lekarze ortodonci z całej Polski wraz z międzynarodowymi gośćmi oraz przedstawicielami najważniejszych organizacji stomatologicznych i ortodontycznych w Polsce.

Wśród nich znaleźli się członek zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange, prezes Polskiej Akademii Alignerowej dr n.med. Michał Tarnawski, a także przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Tajniki leczenia systemem nakładkowym. W głównych rolach światowej klasy eksperci

W programie dwudniowego kongresu znalazły się wykłady światowych ekspertów klinicznych w dziedzinie ortodoncji, którzy od lat wykorzystują system Invisalign w swojej praktyce lekarskiej.

   
dr Sandra Tai

Wykład wygłosili m.in.

dr Sandra Tai, specjalistka w dziedzinie ortodoncji, mająca na swoim koncie ponad 3800 przypadków leczonych systemem Invisalign; założycielka Rady Greckiego Stowarzyszenia Ortodoncji Nakładkowej i specjalistka w dziedzinie stosowania kombinacji nakładek i mikroimplantów ortodontycznych,

dr Gina Theodoridi; założyciel włoskiej Akademii Stomatologii Mikroskopowej prof. Marco Martignoni

dr n. med. Katarzyna Becker, skarbnik Polskiej Akademii Alignerowej i jedna z pierwszych polskich lekarzy ortodontów, którzy zaczęli stosować leczenie systemem Invisalign.

Jednym z punktów agendy kongresu była prezentacja książki „Clear Aligner Technique" autorstwa dr Sandry Tai,  dostępnej także w języku polskim. Książka, dotychczas przetłumaczona na 12 języków, stanowi istotną pomoc dla ortodontów stosujących leczenie metodą przezroczystych nakładek.

Warsztaty towarzyszące Kongresowi

Kongres Ortodontyczny Invisalign był również okazją do wzięcia udziału w warsztatach praktycznych. Drugiego dnia konferencji odbył się cykl dwugodzinnych warsztatów, podczas których eksperci poruszyli takie zagadnienia, jak planowanie leczenia u pacjentów nastoletnich, skuteczne leczenie systemem Invisalign czy biznesowe aspekty rozwoju praktyki ortodontycznej.

Firma Align Technology uruchomiła produkcję nakładek we Wrocławiu  

Kongres Ortodontyczny Invisalign to drugie ważne wydarzenie organizowane przez Align Technology tej jesieni w Polsce. We wrześniu firma świętowała otwarcie pierwszego w Europie i trzeciego na świecie zakładu produkcyjnego we Wrocławiu, w którym produkowane są części systemu Invisalign dla całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Oprócz tego w II kw. 2022 r. firma wprowadziła w pełni polską obsługę dla lekarzy Invisalign, którzy od teraz są obsługiwani przez Centrum Planowania Leczenia we Wrocławiu. W tym roku Align Technology obchodzi również jubileusz 25-lecia działalności na globalnym rynku ortodontycznym.


Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce

Align Technology stawia na edukację lekarzy Invisalign

– Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować nasz pierwszy Kongres Ortodontyczny w Polsce, odzwierciedlając tym samym zaangażowanie Align Technology w nieustanną edukację lekarzy Invisalign. Jest to również odpowiedni moment, by zaprezentować nasze najnowsze rozwiązania w cyfrowej ortodoncji - komentuje Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce..

- Program Kongresu został skonstruowany tak, aby dostarczyć lekarzom ortodontom praktycznej wiedzy z zakresu ortodoncji cyfrowej, leczenia systemem Invisalign oraz zwiększenia przewidywalności wyników i efektywności praktyki lekarskiej. Udział w kongresie był również okazją do zapoznania się z działalnością firmy Align Technology w Polsce, ponieważ stale się rozwijamy i udoskonalamy procesy leczenia dla naszych lekarzy oraz ich pacjentów – dodaje Jakub Wróbel. 

Aktywność Align Technology

Firma Align Technology projektuje, produkuje i oferuje system Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek ortodontycznych na świecie, skanery wewnątrzustne iTero i usługi oraz oprogramowanie CAD/CAM exocad.

Te elementy technologii umożliwiają udoskonalenie cyfrowych  procesów ortodontycznych i protetycznych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 229 tys. lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 mln konsumentów na całym świecie.

Align Technology umożliwił lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 13,4 mln pacjentów oraz napędza  ewolucję w stomatologii cyfrowej poprzez Align Digital Platform, zintegrowany pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w Twojej okolicy są dostępne na https://www.invisalign.com/

Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAD/CAM Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   Align Technology   CAD/CAM   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH