PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PES - zwolnienie z opłat, dla kogo?

ms
14-09-2020, 07:51
PES - zwolnienie z opłat, dla kogo? Zwolnienie z opłaty egzaminacyjnej (foto pixabay)
CEM informuje, że istnieje możliwość zwolnienia z opłaty egzaminacyjnej dla osób, które zgłosiły się do egzaminu specjalizacyjnego w sesji wiosennej 2020 r. i zrezygnowały z udziału w nim, a następnie złożyły zgłoszenie do egzaminu w sesji jesiennej 2020 r.

W celu skorzystania z tej możliwości należy przesłać do CEM stosowny wniosek, którego wzór znajduje się na stronie internetowej CEM, przy poszczególnych grupach zawodowych, w zakładce „druki do pobrania”.

Jeśli osoba po takiej rezygnacji wniosła opłatę za zgłoszenie w sesji jesiennej 2020 r., może otrzymać jej zwrot. Następuje to na wniosek, którego wzór został zamieszczony w zakładce „wniosek o zwolnienie z opłaty i jej zwrot”.

Wnioski takie mogą być składane maksymalnie w ciągu 70 dni dla PES i PESDL oraz 30 dni dla PESF, PESFZ i PESOZ od dnia, w którym odbył się egzamin, do którego miał przystąpić dany zdający. Przy czym w przypadku Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (dla lekarzy i lekarzy dentystów) termin ten liczy się od 1 września 2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CEM   PES  

POLECAMY W SERWISACH