PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PES z periodontolgii

26-03-2013, 00:02
Dziś PES z periodontolgii (fot. sxc.hu)
Dziś PES z periodontolgii (fot. sxc.hu)
Tylko 9 osób stanie oko w oko z komisją egzaminacyjną w trakcie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z periodontologii. Warunek jest jeden - do testu przystąpią wszyscy, którzy zgłosili się drogą elektroniczną, a to nie zawsze jest regułą. Analizując frekwencję w trakcie pozostałych egzaminów, niewielka liczba osób nie szokuje. Naturalnie mniejszy niż np. w przypadku LDEK-u (nie zgłosiło się prawie 500 osób), jest także odsetek osób które w ostatniej chwili rezygnują z udziału w egzaminie. 

W sesji wiosennej stomatologicznych PES trudno o sytuację, w której na egzamin przybywa 100 proc. osób, które zgłosiły się wcześniej drogą elektroniczną. Rozbieżności bywają duże. Jak poinformował infoDENT24.pl Rafał Kubiak z Centrum Egzaminów Medycznych, do PES z ortodoncji pierwotnie było 18 chętnych, na egzamin - przyjechała połowa. W przypadku PES ze stomatologii zachowawczej z endodoncją odsetek osób, które zrezygnowały wyniósł jedynie 7 proc.

Jeżeli na PES z periodontologii nie zgłosi się chociażby jedna osoba, CEM zanotuje najmniejszą frekwencję w trwającej sesji (PES z ortodoncji i chirurgii szczękowo-twarzowej zdawało ostatecznie po 9 osób).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH