PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PES: już po testach z ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej

Autor: szaft • Źródło: CEM/szaft
10-03-2015, 08:01
PES: już po testach z ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej Znamy wyniki PES (część pisemna) z ortodoncji i chirurgii. Co druga osoba egzaminu nie zaliczyła (fot. sxc.hu)
Na dobre rozpoczęła się sesja wiosenna Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało już wyniki testów z ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej.

W teście z ortodoncji (6 marca) wzięło udział 14 osób. Aż połowa zdających testu nie zaliczyła, otrzymując ocenę niedostateczną. Trzy osoby napisały test na trójkę, kolejne dwie na trójkę z plusem. Najlepsze oceny z testu to czwórki - te otrzymały dwie osoby.

Ocena

Ndst

Dst

Dst+

Db

Db+

bdb

Liczba osób

7

3

2

2

-

-

9 marca PES pisali kandydaci na chirurgów stomatologicznych. Na egzaminie stawiło się 22 osób. Identycznie, jak w przypadku ortodoncji, testu nie zaliczyła połowa osób (11). Komisja postawiła cztery oceny dostateczne, pięć - dostatecznych z plusem oraz dwie dobre.

Ocena

Ndst

Dst

Dst+

Db

Db+

bdb

Liczba osób

11

4

5

2

-

-


Choć wiosenny PES dopiero się zaczął, znany jest już termin jesiennych egzaminów z zakresu chirurgii stomatologicznej. - W sesji jesiennej 2015 r. część pisemna odbędzie się 19 października. Egzamin ustny zostanie przeprowadzony tydzień później we Wrocławiu - poinformował portal infoDENT24.pl prof. Mansur Rahnama, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. 
 
PES wiosna 2015 - daty pozostałych egzaminów pisemnych
 
Stomatologia zachowawcza z endodoncją - 23 marca
Periodontologia - 31 marca
Stomatologia dziecięca - 7 kwietnia
Protetyka - 13 kwietnia

 


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH