PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Perio 2022: czekają na prace do sesji plakatowej

Autor: miro • Źródło: ms
11-01-2022, 09:27
Perio 2022: czekają na prace do sesji plakatowej IV Konferencja Periodontologicznej 2022 (źródło: FB)
Termin zgłaszania streszczeń prac na sesję plakatową w ramach konferencji Perio 2022 (z zakresu periodontologii, patologii jamy ustnej oraz implantologii) mija 30 stycznia 2022 r.

IV Konferencja Periodontologiczna 2022 Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Sekcji Periodontologii Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego: Multidyscyplinarne podejście do pacjentów dotkniętych chorobami przyzębia odbędzie się 4 - 5 marca 2022 r. w hotelu Marriott w Warszawie. 

Zainteresowani mogą nadsyłać prace na sesję plakatową, towarzyszącą Konferencji.

Streszczenia muszą mieć postać strukturalną i zawierać:
- w przypadku prac oryginalnych: tytuł w języku polskim i angielskim, imię i nazwisko autorów pracy, pełną afiliację autorów, wprowadzenie, cel pracy, materiał i metody, wyniki, wnioski, słowa kluczowe oraz adres mailowy do korespondencji, streszczenia powinny zawierać od 250 do 350 słów;
- w przypadku prac kazuistycznych: tytuł w języku polskim i angielskim, imię i nazwisko autorów pracy (liczba autorów z tej samej jednostki naukowej nie powinna przekraczać dwóch), pełną afiliację autorów, wprowadzenie, cel opisu przypadku, opis przypadku, wniosek, słowa kluczowe oraz adres mailowy do korespondencji, streszczenia powinny zawierać od 150 do 300 słów.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM: sluzowki@wum.edu.pl

Do 5 lutego 2022 r. możliwe będzie poprawianie merytoryczne oraz stylistyczne streszczenia. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja członków komitetu naukowego konferencji co do kwalifikacji pracy do sesji plakatowej. Ostateczna decyzja zostanie przesłana na wskazany adres do korespondencji.

Zakwalifikowane streszczenia zostaną opublikowane w „Stomatologii Współczesnej”.

Plakat powinien składać się z następujących części:
1) Tytuł pracy w języku polskim i angielskim, nazwisko i imię autora(ów), afiliacje
2) Słowa kluczowe
3) Wstęp
4) Cel pracy
5) Wyniki badań
6) Wnioski (w pracach kazuistycznych

Rozmiary plakatu: szerokość – 70 cm, wysokość – 100 cm, (orientacja pionowa).

Zaleca się napisanie tekstu czcionką o rozmiarze co najmniej 20 pkt., ponieważ zazwyczaj osoby oglądające plakat stoją w odległości 1 metra od niego.

Należy pamiętać, że zbyt ozdobne czcionki utrudniają czytanie. Elementy graficzne są doskonałym sposobem na przedstawienie kolejności poszczególnych części plakatu.

Umieszczenie na plakacie danych w formie obrazowej oraz zdjęć klinicznych i histopatologicznych ułatwia jego odbiór zainteresowanym osobom.

Wykresy i tabele są podstawową częścią plakatu o charakterze naukowym.

Dobrze wyróżnione wnioski pozwolą skupić się uczestnikom sesji plakatowej się na głównych wynikach pracy, powinny być sformułowane zwięźle i zachęcać do dyskusji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH