PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pandemia wymaga odroczenia PES

Autor: nieck • Źródło: en
02-03-2021, 07:40
Pandemia wymaga odroczenia PES Terminy PES w sesji wiosennej wymagają weryfikacji (fot. Pixabay)
Skoro stale rośnie liczba zakażeń koronawirusem to należy odwołać ustne i praktyczne Państwowe Egzaminy Specjalizacyjne w sesji wiosennej, apeluje OIL w Warszawie.

ORL podkreśla, że egzaminy specjalizacyjne odbywają się w całej Polsce i samo wydarzenie pociąga za sobą przemieszczanie się osób zdających pomiędzy województwami, tym samym nie jest możliwe zastosowanie podejścia „regionalnego”. Chociaż  szczepienia lekarzy, choć zmniejszają ryzyko zachorowania, nie wykluczają możliwości transmisji zakażeń przez lekarzy, co wobec niskiego stanu wyszczepienia populacji ogólnej rodzi duże ryzyko dalszego wzrostu zakażeń.

W tej sytuacji Prezydium ORL w Warszawie zwróciło się do Ministra Zdrowia o odwołanie  ustnych i praktycznych Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych w sesji wiosennej 2021.
Aktualnie obowiązujące terminy  egzaminów PES tutaj.

Odwlekanie decyzji o ewentualnym odwołaniu egzaminów ustnych i praktycznych do samego końca jest niedopuszczalne i generuje dodatkowy stres u zdających oraz utrudnia organizację pracy (w tym ułożenie harmonogramu dyżurów) w jednostkach zatrudniających tych lekarzy. Jednocześnie, wobec braku dostępnych baz pytań oraz liberalizacji wymagań wobec lekarzy z tzw. państw trzecich, naciski na przeprowadzenie części ustnych i praktycznych (obok części testowych) wobec polskich lekarzy postrzegamy jako niekonsekwentne, podsumowuje swój apel Prezydium ORL.

 Więcej: izba-lekarska.pl

Czytaj także: Zmiany w PES w świetle projektu ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   PES   OIL Warszawa   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH