• 6 czerwca o godz. 19.00 webinarium na temat wykorzystania cyfrowo wspomaganego planowania leczenia ortodontyczno-protetycznego w codziennej praktyce – Invisalign Smile Architect™
 • Współczesne planowanie leczenia interdyscyplinarnego jest w głównej mierze oparte o prawidłowo ustawione zęby, które ze względów estetycznych, funkcjonalnych lub strukturalnych wymagają dalszego leczenia protetycznego (odtwórczego)
 • Zanim nastąpi etap planowania, niezbędna jest prawidłowa komunikacja z pacjentem oparta na wykorzystaniu możliwości integracji zdjęcia twarzy pacjenta ze skanem wewnątrzustnym jego zębów.
 • Narzędziem, które spełnia wszystkie cechy nowoczesnego planowania interdyscyplinarnego, unikatowym w skali stomatologii cyfrowej, jest Invisalign Smile Architect™. 

Webinarium o zasadach korzystania z Invisalign Smile Architect™

Wiedzą na temat planowania leczenia ortodontyczno-protetycznego z zastosowaniem Invisalign Smile Architect™ podzieli się ze koleżankami i kolegami stomatologami lekarz dentysta Błażej Szczerbaniewicz. To osoba, która praktycznie wie wszystko o systemach leczenia sygnowanych przez globalną firmę Align Technology, a opatrzonych znakiem Invisalign.

Co?
Webinarium:
Wykorzystanie cyfrowo wspomaganego planowania leczenia ortodontyczno-protetycznego w codziennej praktyce – Invisalign Smile Architect™

Kto?
Prowadzący szkolenie:
 lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz

Kiedy?
6 czerwca 2023 r.
o godz. 19.00 (czas 90 minut)

Jak?
Rejestracja dla uczestników tutaj: zapisuję się na webinar 

Dla kogo?
Stomatolodzy ogólni,
szczególnie ci, którzy mieli styczność z systemem nakładkowym Invisalign Go™.  Webinar przeznaczony jest wyłącznie dla osób wykonujących zawody medyczne. 

Na czym polega planowanie leczenia interdyscyplinarnego

Współczesne planowanie leczenia interdyscyplinarnego to w głównej mierze planowanie oparte o prawidłowo ustawione zęby, które ze względów estetycznych, funkcjonalnych lub strukturalnych wymagają dalszego leczenia protetycznego (odtwórczego).

Zanim jednak nastąpi etap planowania, niezbędna jest prawidłowa komunikacja z pacjentem oparta na wykorzystaniu możliwości integracji zdjęcia twarzy pacjenta ze skanem wewnątrzustnym jego zębów.

Dzięki planowaniu, opartemu o położenie zębów wpisane w twarz pacjenta, lekarz stomatolog jest w stanie w sposób niezwykle prosty, a jednocześnie obiektywny, przedstawić:

 • stan z jakim zgłasza się pacjent;
 • z czego ten stan wynika;
 • jakie mogą być konsekwencje dalszej destrukcji zębów.

O Invisalign Smile Architect™

 • Narzędziem, które spełnia wszystkie cechy nowoczesnego planowania interdyscyplinarnego, unikatowym w skali stomatologii cyfrowej, jest Invisalign Smile Architect™. Narzędzie to jest dedykowane stomatologom ogólnym, tym którzy już pracują z systemem nakładkowym Invisalign Go™ a chcą przedstawić pacjentowi kompleksowy plan leczenia.
 • Invisalign Smile Architect™ umożliwia nie tylko leczenie ortodontyczne w zakresie od siekaczy do pierwszych trzonowców, polegające na ich właściwym ustawieniu w kości wyrostka zębodołowego i w odniesieniu do twarzy, ale także pokazuje co można zrobić z tymi zębami pod kątem odtwórczym.
 • Kompleksowy system Invisalign Smile Architect™ pozwala na precyzyjną analizę ilości tkanek twardych zęba, które można "zaoszczędzić" nie szlifując nadmiernie zębów. Dzięki niemu można uniknąć przekonturowania prac protetycznych, w wyniku nieprawidłowo ustawionych zębów.
 • Invisalign Smile Architect™ to narzędzie pozwalające na szybkie stworzenie planu leczenia. Dzięki niemu to lekarz i pacjent wspólnie decydują, czy leczenie ma mieć charakter wyłącznie protetyczny, ortodontyczny czy ortodontyczno-protetyczny.

Lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz

 • Lekarz stomatolog specjalizujący się - od czasu ukończenia studiów – w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdyscyplinarnym.
 • Wykładowca, lider, prowadzący i opiekun klubu dyskusyjnego wg filozofii Spear Education.
 • Od 1999 r. związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent elekt EACD w latach 2012-2013.
 • Od 2014 r. na wniosek prof. Jana Dobrogowskiego założył Sekcję Bólu Jamy Ustnej i Twarzy Polskiego Towarzystwa Badania Bólu (PTBB). Celem tego Towarzystwa jest integracja środowiska stomatologicznego i lekarskiego w dziedzinie zaburzeń czynnościowych narządu żucia, w tym bólu jamy ustnej i twarzy, bruksizmu, okluzji oraz schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.
 • Praktyk i wykładowca m.in. PTBB oraz Wydawnictwa Kwintesencja.
 • Zaangażowany w tematykę wykorzystania narzędzi cyfrowych w planowaniu interdyscyplinarnym, w szczególności tworzenia optymalnych protokołów cyfrowych u pacjentów z problemami estetyczno-czynnościowymi opartych na filozofii Spear Education.