PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL przeciwko „usprawnieniom” w zasadach doskonalenia zawodowego

Autor: miro • Źródło: ms
20-09-2016, 09:08
NRL przeciwko „usprawnieniom” w zasadach doskonalenia zawodowego Galimatias wokół punktów edukacyjnych (foto: infoDENT24.pl)
Minister zdrowia, nowelizując rozporządzenie w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, wprowadził wymóg, aby to NRL akceptowała kursy medyczne nieobjęte programem specjalizacji. O taką prerogatywę NRL nie wnioskowała.

Wprowadzenie wymogu każdorazowego akceptowania kursów medycznych, nieobjętych programem specjalizacji, przez Naczelną Radę Lekarską nie jest zasadne i nie było postulowane przez samorząd lekarski.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do ministra zdrowia o dokonanie nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów. Chodzi o przywrócenie zasady, że premiowany punktami edukacyjnymi jest udział lekarza i lekarza dentysty w kursie medycznym, nieobjętym programem specjalizacji, zaakceptowanym przez właściwy do tego organ prowadzący rejestr podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów (zgodnie z właściwością wynikającą z art. 19c ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty), bez konieczności akceptowania każdego kursu medycznego przez NRL.

Przed nowelizacją - premiowane punktami były kursy medyczne nieobjęte programem specjalizacji akceptowane przez okręgowe rady lekarskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   NRL   punkty edukacyjne  

POLECAMY W SERWISACH