• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu zostanie beneficjentem przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. Kazimierza Kelles-Krauza 3
 • W radomskim Medyku powstaną nowoczesne pracownie praktycznej nauki zawodu, w tym dwie stomatologiczne. W gabinecie dentystycznym odbywać się będą praktyki zawodowe i świadczenia stomatologiczne dla pacjentów. 
 • Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wrzesień - październik 2023 r.
 • Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznaczył na tą inwestycję 74 mln zł

Stomatologia w ramach rozbudowy i modernizacji CKZiU w Radomiu

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, w oparciu o środki z budżetu województwa mazowieckiego, będzie beneficjentem przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. Kazimierza Kelles-Krauza 3 w Radomiu. Projekt ten ma na celu stworzenie nowoczesnej infrastruktury zapewniającej lepszy dostęp do usług zdrowotnych oraz wspierającej rozwój edukacji w obszarze medycyny.

W radomskim Medyku powstaną nowoczesne pracownie praktycznej nauki zawodu:

 • stomatologiczne (dwie),
 • opiekuna medycznego,
 • masażu,
 • sterylizacji medycznej z traktem brudnym, śluzą i traktem czystym.

W gabinecie stomatologicznym odbywać się będą praktyki zawodowe. Według planów przewiduje się także wykorzystanie tej przestrzeni na działalność związaną ze świadczeniem usług zdrowotnych. Nowy gabinet stomatologiczny przyczyni się do poprawy dostępności do usług medycznych na terenie miasta oraz wpłynie na ograniczenie szerzenia się próchnicy zębów.  

W ramach inwestycji powstaną również:

 • sale wykładowe z nowoczesnym zapleczem dydaktycznym,
 • aula z najnowocześniejszym sprzętem audiowizualnym.
 • sala rekreacyjno-sportowa,
 • pomieszczenia biurowe.

Koszt inwestycji to 74 mln zł 

Projekt wykonany przez pracownię architektoniczną Dresler Studio Architektura i Urbanistyka uwzględnia zarówno rozbudowę istniejącego budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu przy ulicy Kelles-Krauza 3, jak i budowę nowego obiektu. Zgodnie z planem, istniejąca oficyna zostanie rozebrana, aby umożliwić rozbudowę nieruchomości. Powstanie  pięciokondygnacyjny budynek z garażem podziemnym i tarasem widokowym na dachu. Powierzchnia użytkowa zwiększy się z 1468 do 3714 mkw.

Projekt obejmuje szereg zmian, mających na celu dostosowanie obiektu do przepisów technicznych, norm bezpieczeństwa pożarowego oraz przepisów dotyczących dostępności przestrzeni dla osób niepełnosprawnych. Całość wyposażona zostanie w nowe instalacje, meble i sprzęt.

Architektura nowej nieruchomości zostanie starannie dopasowana do okolicznej przestrzeni. Przeszklone fasady i zielone elementy będą stanowić harmonijną całość, łączącą funkcjonalność, estetykę oraz ekologię. W architekturę budynku zostały wkomponowane elementy zieleni, co bardzo uatrakcyjni jej wygląd. Jest to nawiązanie do tego, że kiedyś budynek był porośnięty pnączem bluszczu.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wrzesień - październik 2023 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznaczył na tą inwestycję 74 mln zł.

Wybrano inwestora zastępczego (firmę ZBM z Warszawy) i wykonawcę.

Radomski Medyk cały czas prowadzi działalność dydaktyczną. Realizowany jest nabór na wszystkich kierunkach, ma 24 oddziały, a od września planowane są kolejne.