- Na podstawie rekomendacji naukowców zasiadających w kapitule konkursu certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznano województwu kujawsko-pomorskiemu, jako samorządowi, dla którego rozwój oświaty jest niezaprzeczalnie priorytetem, a inwestowanie w nowoczesną wiedzę stanowi obszar szczególnego zainteresowania i znaczących sukcesów samorządu – czytamy m.in. w uzasadnieniu wyróżnienia.

Pracownia kształcąca techników dentystycznych z dysfunkcją słuchu powstała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, który oddany został do użytku w listopadzie 2020 r. Zajęcia w nowym budynku rozpoczęły się wiosną 2021 r. Wartość inwestycji to ponad 11 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dotacja unijna.

W nowym, dwukondygnacyjnym budynku, z użytkowym poddaszem, powstało dziesięć nowoczesnych pracowni: oprócz dwóch dentystycznych, po dwa warsztaty elektrotechniczne, gastronomiczne i po jednym kosmetycznym, fryzjerskim, ogrodniczym i florystycznym. Prace budowlane przeprowadziła, wyłoniona w przetargu, bydgoska firma Baupol. 

W pracowniach kształcą się nie tylko przyszli technicy dentystyczni, ale także: technicy elektronicy, informatycy, floryści, technicy żywienia i usług gastronomicznych, kucharze i cukiernicy. Dodatkowo od września 2021 r. uruchomione zostaną nowe kierunki: fryzjer, technik usług kosmetycznych, technik ogrodnik.

- Drodzy uczniowie, sami widzicie, że warto zastanowić się nad wyborem dalszej nauki w naszej szkole, bo oferta kształcenia w tak doskonałych warunkach będzie dla was korzyścią i przyjemnością – czytamy na stronie FB ośrodka.