• System przezroczystych nakładek Invisalign z pierwszą w Polsce rekomendacją Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
  • Edukacja lekarzy dentystów w zakresie wdrażania rozwiązań cyfrowej stomatologii i ortodoncji - celem współpracy Align Technology - PTS
  • Align Technology stawia na procedury stomatologiczne z jak najmniejszą ingerencją w tkanki pacjenta

System przezroczystych nakładek Invisalign z akceptacją PTS

Celem współpracy: Align Technology - Polskie Towarzystwo Stomatologiczne jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy dentystów w Polsce oraz ich edukacja w zakresie najnowszych rozwiązań cyfrowej stomatologii i ortodoncji.

Program edukacyjny został zaprojektowany w taki sposób, aby skorzystali z niego stomatolodzy o różnym poziomie wiedzy z dziedziny ortodoncji.

Strony umowy zapewniają, że Align Technology i PTS podejmą wspólne działania w kierunku dalszego rozwoju minimalnie inwazyjnego oraz interdyscyplinarnego podejścia do leczenia.

System przezroczystych nakładek Invisalign, po dokładnej analizie literatury naukowej oraz klinicznych przypadków jako pierwszy w Polsce otrzymał rekomendację Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Cyfrowy system leczenia przezroczystymi nakładkami

Firma Align Technology opracowała pierwszy na świecie cyfrowy system leczenia przezroczystymi nakładkami.

System Invisalign jest dyskretną, szybką i przewidywalną metodą prostowania zębów, za którą stoi szereg nowoczesnych cyfrowych narzędzi takich jak skanery wewnątrzustne, oprogramowanie umożliwiające kompleksowe planowanie leczenia oraz wizualizację wyników, a także monitorowanie postępów leczenia.

Dodatkowo system sprawdza się w planowaniu stomatologii estetycznej przed przygotowaniem pacjenta do zabiegów protetycznych czy implantologicznych.

Pomoc w leczeniu nakładkami   

Align Technology pomaga lekarzom wdrażać nowoczesne narzędzia do codziennej praktyki lekarskiej, dzięki czemu poprawiają się wyniki leczenia i komfort pacjenta podczas terapii. Pacjent leczony metodą Invisalign spędza w gabinecie średnio o 1/3 czasu mniej niż pacjent leczony aparatem stałym.

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne wspiera rozwój wiedzy stomatologicznej poprzez podnoszenie poziomu zawodowego lekarzy dentystów.

Oprócz tego aktywnie angażuje się w proces kształcenia i doskonalenia kadr medycznych w zakresie stomatologii.

W ramach współpracy PTS i Align Technology będą organizowane m.in. wydarzenia naukowe i szkoleniowe, kursy doszkalające czy staże, których celem będzie szerzenie wiedzy na temat skuteczności i korzyści z leczenia przezroczystymi nakładkami, zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Działania te mają na celu przygotowanie dentystów do krytycznej dyskusji, ale też rozwinięcia swojej wiedzy na temat dobrego planowania leczenia od podstaw.

System Invisalign - element nowoczesnego leczenia

Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce

Nawiązanie współpracy z PTS jest jednym z naszych działań dla lekarzy Invisalign, które obejmują edukację i wprowadzenie w nowe obszary minimalnie inwazyjnej stomatologii. Polega ona na przeprowadzaniu procedur stomatologicznych z jak najmniejszą ingerencją w tkanki pacjenta. Pokazujemy profesjonalistom, że leczenie systemem Invisalign staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego, interdyscyplinarnego podejścia do precyzyjnego planowania leczenia i skutecznej korekcji różnych przypadków wad zgryzu.

Dzięki inicjatywom podejmowanym wspólnie z PTS będziemy mogli wspierać lekarzy w przejściu na cyfrowy model pracy  i pomagać im w rozwijaniu ich praktyki.

Bardzo ważnym wyróżnieniem jest dla nas także uzyskanie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego dla systemu Invisalign, co dodatkowo potwierdza, że jest on dobrym wyborem w leczeniu ortodontycznym i znajduje zastosowanie również w protetyce czy implantologii.

PTS stawia na doskonale zawodowe specjalistów

Prof. Tomasz Gedrange, skarbnik PTS

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne od zawsze stawia na doskonalenie zawodowe specjalistów w dziedzinie stomatologii, zapewniając im jak najlepsze możliwości edukacji i poszerzania kompetencji. Współpraca z firmą Align Technology pozwoli nam wspólnie o to zadbać poprzez realizację cyklu szkoleń i warsztatów stacjonarnych dla lekarzy dentystów, których celem będzie kształcenie w kierunku innowacyjnych metod  leczenia. Solidna edukacja specjalistów to podstawa, która przekłada się na bezpieczeństwo pacjentów i jak najlepsze wyniki leczenia. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne jest jak najbardziej otwarte na nowe techniki leczenia, które oferuje Align Technology. System Invisalign staje się standardem w rehabilitacji zgryzu oraz funkcji w jamie ustnej. To bez wątpienia przyszłość polskiej branży stomatologicznej. 

Align Technology: zawansowana technologia leczenia wad zgryzu

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy współpracujących są dostępne na www.invisalign.com.

Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com.

Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.