PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Na VDE by CEDE sobota pracująca

Autor: miro • Źródło: ms
26-09-2020, 11:36
Na VDE by CEDE sobota pracująca VDE by CEDE finiszuje
26 września to ostatni dzień targów „na żywo" z przedstawicielami firm na wirtualnych stoiskach Virtual Dental Exhibition by CEDE, ale wystawa będzie żyła do 25 października.

Reprezentantów firm można znaleźć na czatach (wejście przez Stoisko lub przez Pokój Czatów w Lobby). To okazja do bezpośrednich rozmów oraz indywidualnych prezentacji. Na stoiskach widnieje wiele ciekawych materiałów oraz wyjątkowe promocje.

W Audytorium nieustannie prezentacje, wykłady i debaty:  

Dr med. Maciej Nowak 11:00 
Nadwrażliwość bólowa zębiny jest częstą dolegliwością zgłaszaną przez pacjentów. Lekarz dentysta czy higienistka stomatologiczna, na zlecenie dentysty, często przeprowadzają zabiegi profesjonalne mające na celu zmniejszenie tej dolegliwości. W procesie terapeutycznym istotne są również dietetyczne przyzwyczajenia pacjenta oraz poziom jego higieny jamy ustnej.

Podczas wykładu zostanie omówiona etiologia nadwrażliwości bólowej zębiny ze szczególnym uwzględnieniem komponenty ze strony przyzębia. Przybliżone zostaną sposoby postępowania terapeutycznego w warunkach gabinetu stomatologicznego jaki i w warunkach domowych do zastosowania przez pacjenta.

Dr n. med. Anna Michalska 12:00 
Pozycjonowanie w rentgenografii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
Podczas webinaru poruszone zostaną poniższe zagadnienia:
• Wizualizacja zębów i struktur je otaczających w rentgenodiagnostyce stomatologicznej.
• Metody wizualizacji twarzoczaszki.
• Najczęściej popełniane błędy i artefakty występujące w rentgenodiagnostyce i sposoby ich eliminacji.

Dypl. hig. Magdalena Suszyńska 13.00
Oczyszczasz przestrzenie między zębami? Może mieć to wpływ na zdrowie całego organizmu.
Z reguły pamiętamy o szczotkowaniu i płukaniu jamy ustnej. Jednak czy pamiętamy o oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowych? Czy wiemy, że nitka dentystyczna nie jest jedynym rozwiązaniem? Jakie skutki w jamie ustnej, na które nie zwracamy uwagi niesie za sobą pomijanie tego kroku higieny? Jama ustna to wrota do naszego organizmu. Jak stan zdrowia jamy ustnej wpływa na cały nasz organizm?

Paweł Saramak, Aleksandra Staroń-Saramak, Dorota Zawadzka, Marzena Bojarczuk 14.00
Dentofobia? To już nie problem

Debata w ramach kampanii "Klinika bez bólu", która ma obalić mit, że nieodłącznym elementem wizyt u dentysty jest ból. Współczesne technologie pozwalają na przeprowadzenie całkowicie bezbolesnych zabiegów, można bez obawy o ból bezpiecznie wykonać wiele procedur stomatologicznych.


Roslyn Franklin 14.45
Reopening dental practices: Infection Control Challenges

With this presentation lecturer aims to assist all dental care workers to prepare to reopen their practices, provide some realistic and evidence based infection control measures to reduce risks and improve safety for all workers and patients.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CEDE   VDE  

POLECAMY W SERWISACH