PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Michał Paulo: W Maroku ujarzmimy fale i estetykę odcinka przedniego

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
18-12-2013, 08:09
Michał Paulo: W Maroku ujarzmimy fale i estetykę odcinka przedniego Michał Paulo: W Maroku ujarzmimy fale i estetykę odcinka przedniego (Fot. archiwum prywatne)
W lutym 2014 r. w Maroku odbędzie się "EsthActive - Pierwszy Międzynarodowy Kongres Dentystów Surferów". - Informacje na temat naszego Kongresu rozesłaliśmy do wszystkich krajów zrzeszonych w ramach IADS (International Association of Dental Students). Nikt nie kwestionował nazwy, dlatego myślę, iż możemy przyjąć, że jesteśmy pionierami w organizacji takiego wydarzenia – mówi Michał Paulo, członek Rady Fundatorów Be Active Dentist.

infoDENT24.pl: Kongres dla miłośników deski i wody jest kolejnym dowodem, że pasje sportowe młodych stomatologów nie mają ograniczeń.

Michał Paulo: Dokładnie tak. Jako Be Active Dentist, łącząc najwyższe standardy wiedzy merytorycznej, ćwiczeń praktycznych i najnowszych metod leczenia staramy się organizować kursy, gdzie dodatkowo czas wolny spędzamy wspólnie w aktywnej formie. W historii naszych kursów organizowaliśmy już wspólne żeglowanie, jazdę na nartach po włoskich stokach Val di Sole, zajęcia z nurkowania, kurs latania na paralotni i wiele innych. Nigdy nie pozostajemy obojętni na sugestie aktywnych lekarzy dentystów, dlatego widząc jak dużo w naszym środowisku jest miłośników deski i wody, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego Kongresu.

infoDENT24.pl: Ideą Be Active Dentist jest łączenie przyjemnego z pożytecznym. Ile w Maroku będzie tego drugiego?

Michał Paulo: Nazwa Kongresu może mylnie sugerować, że planujemy tylko surfować. Jednakże na każdy dzień naszego wspólnego pobytu w Maroku przygotowaliśmy zajęcia z estetyki odcinka przedniego. W programie Kongresu przewidziane są zajęcia praktyczne i wykłady, m. in. z: planowania i projektowania nowego uśmiechu pacjenta, podejmowania decyzji o rodzaju uzupełnienia i konieczności wykonania dodatkowych zabiegów, w tym periodontologicznych, a także z wykonywania odbudowy na implantach w odcinku przednim przy pomocy indywidualnych łączników Atlantis.

infoDENT24.pl: Wśród wykładowców są dwa bardzo cenione nazwiska: dr n.med. Macieja Żarowa i dr n. med. Bartosza Cerkaskiego. Jak udało się BAD namówić ich do takiej aktywności szkoleniowej?

Michał Paulo: EsthActive - Pierwszy Międzynarodowy Kongres Dentystów Surferów w Maroku to wspólny pomysł dr n. med. Macieja Żarowa oraz mój. dr Maciej Żarow od lat ujarzmia fale m.in. właśnie w Maroku, więc tematyka i lokalizacja na pewno były z jego punktu widzenia dodatkowym atutem. dr n. med. Bartosz Cerkaski to również aktywny dentysta i tak jak dr Maciej Żarow od lat współpracuje z BAD oraz PTSS-em, prowadził już m.in. wykłady z endodoncji w Val di Sole.

Ilu uczestników potrzeba, aby wyjazd doszedł do skutku?

Michał Paulo: Planując Kongres założyliśmy, że minimalna liczba uczestników to 25 osób. To minimum zostało już z resztą spełnione (m.in. dzięki uczestnikom z innych państw) - więc mamy już gwarancję, że kurs dojdzie do skutku.

infoDENT24.pl: Jakie są koszty wyjazdu?

Michał Paulo: Cena kursu (2900 PLN) obejmuje zakwaterowanie w hotelu z marokańskim klimatem, 3 posiłki dziennie, codzienne szkolenie z surfingu lub kitesurfingu (2 godziny dziennie), transport lotnisko (Marakesz) - hotel - lotnisko (Marakesz), ubezpieczenie oraz dużo słońca i zabawy. We własnym zakresie pozostaje zorganizowanie lotu, ale na naszej stronie www.beactivedentist.com i naszym profilu na Facebooku przedstawiamy najtańsze propozycje lotów.

infoDENT24.pl: Marokoański Kongres to nie jedyne wydarzenie zaplanowane przez BAD na 2014 rok.

Michał Paulo: Na 2014 r zaplanowaliśmy kontynuację kursów z cyklu Implactive (szkolenia chirurgiczno-implantologiczne), PROsthActive (szkolenia z protetyki i gnatologii) oraz Endonarty, które odbędą się 14-23 marca 2014 r. w Val di Sole. Dodatkowo planujemy zorganizowanie Majówki oraz Sylwestra z Be Active Dentist, ruszamy z nowym cyklem kursów z marketingu - Coachactive, a także moderujemy Strefę Testów podczas kolejnej edycji CEDE w Poznaniu.

Lek. dent. Michał Paulo - absolwent Uniwesytetu Medycznego w Lublinie. Obecnie w trakcie pisania rozprawy doktorskiej dot. dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Na co dzień pracuje w Klinice Dentist w Krakowie, prywatnie jest „aktywnym dentystą".

Surferzy Kongres
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH