PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Metody regeneracji kości i tkanek oraz estetyka w implantologii

Autor: miro • Źródło: ms
09-03-2021, 13:54
Metody regeneracji kości i tkanek oraz estetyka w implantologii Sympozjum Implantologiczne w Warszawie (fot. shutterstock)
III Międzynarodowe Sympozjum Implantologiczne (18 i 19 czerwca 2021 r.) w warszawskim Hotelu Novotel poświęcone zostanie zagadnieniom związanym z metodami regeneracji kości i tkanek oraz z estetyką w implantologii.

Nowoczesne metody regeneracji w implantologii stają się obecnie fundamentem współczesnej implantologii, a w dalszej perspektywie podstawą udanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Od wprowadzenia pacjentowi pierwszego na świecie implantu zębowego minęło ponad 50 lat. Dzięki sterowanej regeneracji kości, za pomocą przeszczepów kości własnej pacjenta lub preparatów kościotwórczych, powstało szersze pole wskazań do leczenia implanto-protetycznego, niż jeszcze 5 lat temu.

- W tym roku zaplanowaliśmy dwa dni spotkań z ekspertami w dziedzinie implanto-protetyki i chirurgii rekonstrukcyjnej. Wykładowcami będą m.in. prof. Nikos Donos i dr Nikos Madras z Wielkiej Brytanii. W tajniki chirurgii stomatologicznej wprowadzi dr n. med. Marek Adwent, a do doskonałego zabiegu Sinuslift przygotuje prof. dr Angelo Troedham z Austrii – mówi Jolanta Gierejko, koordynator szkoleń (3Z Sp. z o.o.).

Wśród wykładowców znaleźli się także dr Norman von Sternberg, lek. dent. Michał Szczutkowski i dr n. med. Rafał Dobrakowski. Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in.: jak diagnozować i leczyć Peri-implantitis, na czym polegają skuteczne techniki pokrywania recesji zębów oraz procedury w chirurgii zatok szczękowych w aspekcie leczenia implantologicznego.

Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w warsztatach praktycznych z trójwymiarowej rekonstrukcji kości z wykorzystaniem przeszczepów autogennych. Zajęcia poprowadzi znajdujący się w czołówce chirurgów w Polsce – dr n. med. Rafał Dobrakowski. Drugi warsztat z chirurgii piezoelektrycznej, poprowadzi prof. dr Angelo Troedham.

- Większa część warsztatów, którymi pokieruje prof. dr Angelo Troedham, będzie poświęcona prezentacji nowo opracowanych minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgii piezotomicznej i ich zalet zarówno dla chirurga, jak i pacjentów, wraz z wideo-demonstracjami podstawowych i zaawansowanych technik chirurgii piezoelektrycznej. Zaczynając od zachowania wyrostka zębodołowego przy ekstrakcji zęba w celu jednoczesnego wszczepienia implantu, uczestnicy zostaną następnie zapoznani z zaawansowanymi technikami chirurgicznymi kości z użyciem piezotomów, takimi jak minimalnie inwazyjne przezskostne ultradźwiękowe podnoszenie zatok, bezpłatowe rozszczepianie grzebienia zębodołowego i technika tunelowa. Większość technik chirurgicznych będzie następnie szkolona ex vivo na materiałach dydaktycznych w ramach ćwiczeń praktycznych – tłumaczy Marcin Zmyślony, dyrektor zarządzający 3Z Sp. z o.o.

Więcej informacji o wydarzeniu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia  

POLECAMY W SERWISACH