PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover Stomatologia stawia w edukacji na influencerów

Autor: miro • Źródło: ms
02-09-2021, 11:29
Medicover Stomatologia stawia w edukacji na influencerów Influencerzy pokażą na czym polega „Rytuał Uśmiechu” (fot. Medicover Stomatologia)
Medicover Stomatologia zainaugurował w Gdyni współpracę z influencerami koncertem Reni Jusis. Youtuberzy, instagramerzy i tiktokerzy będą wspierać działania edukacyjne Medicover Stomatologia, w tym kampanie poświęcone higienie i problemom zdrowotnym.
  • Wiedza na temat zalet współczesnej stomatologii jest potrzebna 48 proc. Polaków wstydzi się swoich zębów, a 68 proc. nie jest nawet świadomych tego, że leczenia wymaga przynajmniej jeden ząb.

  • Nawiązując współpracę z instagramerami czy tiktokerami Medicover Stomatologia chce m.in. pokazać czym jest „Rytuał Uśmiechu” i jak wygląda nowoczesny patient experience.

  • Medicover Stomatologia stawia na bezpośredni kontakt z pacjentami, dlatego uruchamia także własne kanały w mediach społecznościowych.

Influencerzy pokażą, że nie taki dentysta znów straszny. Medicover Stomatologia rozpoczyna współpracę z twórcami internetowymi. Ich zadaniem będzie wsparcie działań edukacyjnych marki, a także pokazanie na czym polega „Rytuał Uśmiechu”, czyli nowe, autorskie podejście do leczenia stworzone przez sieć.

Internetowi "aktywiści" wesprą Medicover Stomatologia 

Youtuberzy, instagramerzy i tiktokerzy będą wspierać działania edukacyjne Medicover Stomatologia.

–  Łączymy siły z twórcami internetowymi, aby jeszcze bardziej spopularyzować profilaktykę zdrowia jamy ustnej, zwłaszcza wśród młodych osób. Wspólnie z influencerami będziemy pokazywać, jak powinien wyglądać codzienny rytuał higieny jamy ustnej, a także jak holistycznie leczyć zęby, jeśli pojawiają się problemy – mówi Marta Halska, dyrektor marketingu i komunikacji w Medicover Stomatologia.
 
– Event w Gdyni to nasz pierwszy krok do budowania takich relacji. Już niedługo followersi będą mogli zobaczyć, jak bardzo zmieniło się leczenie stomatologiczne w Polsce – począwszy od wnętrz gabinetów, przez technologię, na bezbolesnym leczeniu kończąc. Co więcej, rozprawimy się też z całą serią stomatologicznych „fake newsów”, jakie każdego dnia pojawiają się w sieci i mają miliony odsłon – mówi.

Stały problem Polaków z higieną jamy ustnej  

Pracy przed infuencerami będzie sporo. Z badań przeprowadzonych przez pracownię Zymetria dla Medicover Stomatologia wynika, że Polacy wciąż są na bakier z higieną jamy ustnej, myjąc zęby mniej niż 2 razy dziennie. Efekt: jesteśmy najmniej uśmiechniętym narodem Europy.  
 
Aż 48 proc. Polaków wstydzi się swoich zębów, a 68 proc. nie jest nawet świadomych tego, że leczenia wymaga przynajmniej jeden ząb. Powszechne są też rozległe ubytki. Niestety wciąż aż 43 proc. deklaruje, że to strach powstrzymuje ich od leczenia – wynika z danych Medicover Stomatologia.
 
– Jak powinna wyglądać codzienna higiena? W tym naprawdę można się pogubić, patrząc na liczbę produktów dostępnych w aptekach i drogeriach, a także na liczbę „porad” w sieci. Naszymi działaniami w kanałach społecznościowych chcemy uporządkować tę wiedzę i pokazać ją w przystępny sposób, bez zadęcia i pouczania czy straszenia – mówi Marta Halska.

Szkodliwe stereotypy na temat leczenia stomatologicznego 

- Podobnie jest z leczeniem. Nadal pokutuje przekonanie, że leczenie próchnicy boli, aparat na zęby przeszkadza, a jak znieczulenie, to tylko strzykawką. To stereotypy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tymczasem dentystyka ruszyła do przodu. Leczenie jest naprawdę bezbolesne, aparaty niewidoczne dla oka, a pacjent w gabinecie ma wybór między znieczuleniem tradycyjnym, a komputerowym – dodaje.

Influencerzy zrelacjonują wizyty u dentystów w Medicover Stomatologia 

Współpracując z instagramerami czy tiktokerami Medicover Stomatologia postawi nie tylko na konwencjonalną edukację. – Zaprosimy influencerów do wnętrz centrów stomatologicznych na kawę, a potem na fotel i na zabieg. Pokażemy, czym jest stworzony przez nas „Rytuał Uśmiechu” i jak wygląda nowoczesny customer experience, czy raczej patient experience. Później podzielimy się doświadczeniami i przeżyciami influencerów tak, aby każdy zobaczył, jak dziś naprawdę wygląda wizyta – wyjaśnia Marta Halska.

Medicover Stomatologia na Instagramie  

Chęć szerzenia wiedzy i walki ze stereotypami, to nie jedyne powody większej obecności marki w social mediach.

- Medicover Stomatologia stawia na bezpośredni kontakt z pacjentami, dlatego uruchamia własne kanały w mediach społecznościowych. Już wystartował profil na Instagramie @medicoverstomatologia, na którym będzie można śledzić nasze działania. Także pozostałe kanały wkrótce zostaną zagospodarowane autorskim contentem – zapowiada.
 

Na początek sześciu influencerów we współpracy z Medicover Stomatologia 

Z racji planowanego wkrótce otwarcia w Gdyni, sieć zaprosiła do współpracy sześciu influencerów związanych m.in. z Pomorzem. Ci w swoich relacjach pokażą zarówno nowe centrum stomatologiczne, jak również przygotują relacje z wizyt i zabiegów, jakim będą się poddawać. Wśród twórców internetowych współpracujących z Medicover Stomatologia już można znaleźć m.in.: Tomka Torresa (@tomektorres) - muzyka zespołu Afromental, Paulinę Łabę (@pinalaba) – znaną z programu „Power Couple” TVN i modelkę Karolinę Kuczyńską (@karokucz).
 
– Zaczynamy nieśmiało, ale mamy ambitne plany. Na początek influencerzy odwiedzą nasze nowe centrum stomatologiczne w Gdyni. Dla wielu obserwujących relacje, może to być zaskoczenie, że tak dziś może wyglądać przestrzeń, w której leczy się zęby – mówi Marta Halska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH