PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: 30 osób na miejsce na stomatologię

19-07-2013, 00:02
Lublin: 30 osób na miejsce na stomatologię (fot. sxc.hu)
Lublin: 30 osób na miejsce na stomatologię (fot. sxc.hu)
Uniwersytet Medyczny cieszy się największą popularnością wśród  uczelni w Lublinie. O jedno miejsce na kierunku

lekarsko - dentystycznym walczyło aż 30 osób.

Niedawno informowaliśmy o rekordowym zainteresowaniu studiami dentystycznymi w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W GUMed o jeden indeks studiów stacjonarnych walczy 34 kandydatów. W Lublinie zainteresowanie kierunkiem lekarsko - dentystycznym było równie duże: na 70 miejsc zgłosiło się ponad 2 tys. osób.

- Medycyna, stomatologia, farmacja, a także analityka medyczna to dające pewność zatrudnienia kierunki studiów. Widać, że kandydaci bardziej sobie cenią możliwość zdobycia prestiżowego, odpowiedzialnego i - co tu ukrywać - popłatnego zawodu, niż sam fakt bycia studentem, jako pomysł na przetrwanie kryzysu - ocenia Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Lista kandydatów wstępnie zakwalifikowanych na jednolite magisterskie studia stacjonarne na kierunek lekarsko - dentystyczny na rok akademicki 2013/2014 z 16.07.2013 roku jest już do sprawdzenia na stronie internetowej Uniwersytetu. Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na I rok studiów na kierunek lekarsko - dentystyczny zobowiązani są do 18 lipca 2013 roku złożyć komplet  dokumentów.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie, wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu kierunkami medycznymi, uruchomił w tym roku dodatkowe kierunki: techniki dentystyczne i kosmetologię I stopnia oraz elektroradiologię I stopnia; a także po czterech latach reaktywował dietetykę.

Choć rekrutacja na studia dzienne już się skończyła wciąż jeszcze jest szansa, aby studiować stomatologię w Lublinie: rekrutacja na ten kierunek w trybie niestacjonarnym będzie się odbywała 26 sierpnia  2 września (ogłoszenie wyników 4 września). W tym samym terminie można próbować dostać się na kierunek techniki dentystyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia stomatologiczne   Studia  

POLECAMY W SERWISACH