PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódzkie: sięgnij po stypendium

Autor: szaft • Źródło: rynekzdrowia.pl/szaft
04-12-2014, 11:24
Łódzkie: sięgnij po stypendium Wnioski o przyznanie stypendiów dla swoich pracowników jednostki naukowe składać mogą od 2 stycznia 2015 r. (fot. PTWP)
W styczniu rusza trzecia edycja Stypendiów Naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego dla młodych naukowców. Ubiegać się o nie mogą m.in. doktoranci kierunków medycznych, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a realizują innowacyjne projekty naukowo-badawcze.

Wyniki projektów mają być użyteczne dla rozwoju województwa łódzkiego. Maksymalna wysokość jednorazowego stypendium to 20 tys. zł. Dotychczas stypendia otrzymało 20 osób - w 2013 r. 11 młodych naukowców otrzymało w sumie 200 tys. zł, w 2014 r. w tym wśród dziewięciu doktorantów podzielono 150 tys. zł.

Marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień, zapowiedział, że w 2015 r. na stypendia przeznaczono także 150 tys. zł. Marszałek liczy, że zainteresowanie konkursem stypendialnym będzie większe niż w minionych dwóch latach. Do tej pory uczelnie bądź instytuty naukowe lub badawcze zgłosiły do udziału w programie stypendialnym 217 doktorantów.

Wnioski o przyznanie stypendiów dla swoich pracowników jednostki naukowe składać mogą przez miesiąc - od 2 stycznia do 3 lutego 2015 r.

Program wspierający doktorantów z województwa łódzkiego realizowany jest w ramach projektu "Łódzkie intelektualne - II edycja", współfinansowanego ze środków unijnych. Całkowita wartość projektu to 888 tys. zł, a unijna dotacja wynosi ponad 470 tys. zł.

Więcej: rynekzdrowia.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH