PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LDEK: UM w Białymstoku świętuje

Autor: miro • Źródło: ms
10-09-2021, 11:15
LDEK: UM w Białymstoku świętuje UM w Białymstoku z dobrymi wynikami LDEK (fot. Unsplash)
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku najlepiej w Polsce kształci stomatologów. Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zajęli I miejsce na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym w kraju. To najlepszy wskaźnik poziomu nauczania.

Po raz kolejny czołowe miejsca na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym (LDEK) uzyskali absolwenci kierunku Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – z dumą informuje uczelnia.

Jak już informowaliśmy w materiale Wyniki LDEK: brawa dla UM w Białymstoku w jesiennej edycji LDEK 2021 absolwenci UM w Białymstoku zajęli I miejsce wśród absolwentów zdających LDEK, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach i którzy zdawali po raz pierwszy. Średnia punktów, którą osiągnęli podczas ostatniego egzaminu absolwenci UM w Białymstoku wyniosła odpowiednio 163,25 pkt. i 164 pkt i jest o od 3 do 4 punktów wyższa niż absolwentów pozostałych uczelni medycznych.

Uzyskane rezultaty nie były możliwe gdyby nie zaangażowana kadra, nowoczesny sprzęt, metody dydaktyczne i zagraniczne staże w renomowanych ośrodkach – ocenia UM w Białymstoku.

Oddział Stomatologiczny Wydziału Lekarskiego AMB został utworzony 24 stycznia 1969 r. zarządzeniem ministra zdrowia i opieki społecznej. Od semestru letniego roku akademickiego 1968/69 pierwsi studenci rozpoczęli kształcenie w Oddziale. Były to osoby, które rozpoczęły studia na kierunku lekarskim, ale już w trakcie rekrutacji zgłosiły chęć kształcenia w zawodzie lekarza dentysty.

Właściwa rekrutacja odbyła się po raz pierwszy następnym roku akademickim. Pierwsza grupa 30 absolwentów Oddziału Stomatologii opuściła mury Akademii Medycznej w Białymstoku w  1973 r. Do chwili obecnej liczba absolwentów przekroczyła 3,5 tys.

Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy to polski egzamin medyczny, do którego przystępują lekarze dentyści, konieczny do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza dentysty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
LDEK   UM w Białymstoku   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH