PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

LDEK egzamin, egzamin i już po egzaminie

Autor: Łukasz Sowa
06-09-2013, 01:03
LDEK egzamin, egzamin i już po egzaminie (foto: Fotolia/PTWP)
LDEK egzamin, egzamin i już po egzaminie (foto: Fotolia/PTWP)
6 września 2013 r., godz. 11.00 - to czas prawdy dla zdających LDEK. 6 września, godz. 15.00 czas na relaks i niepokój o wyniki egzaminu. Życzymy powodzenia i na wszelki wypadek informujemy, że osoba zdająca LDEK może wnieść w ciągu trzech dni od dnia przystąpienia do egzaminu merytoryczne zastrzeżenia do zadania testowego przygotowanego przez Komisję Egzaminacyjną.

Zastrzeżenia składa się w sali egzaminacyjnej na formularzu udostępnianym przez członków Komisji Egzaminacyjnej lub poprzez stronę internetową CEM (po uprzednim zalogowaniu się).

Zastrzeżenia powinny być rozpatrzone w ciągu trzech dni od ostatecznego dnia do ich wniesienia. Dopiero po rozpatrzeniu wszystkich zastrzeżeń CEM ustala wyniki egzaminu zdających osób. Wyniki te będą zamieszczane na stronie internetowej CEM.

Uwaga: Wynik egzaminu nie stanowi decyzji w rozumieniu Kodeksu postępowania administracyjnego. Nie przysługuje więc od niego odwołanie na zasadach określonych w tym Kodeksie.

W celu uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56 proc. maksymalnej liczby punktów z testu. Osoba, która nie uzyskała wyniku pozytywnego LDEK, albo złożyła go z wynikiem ją niesatysfakcjonującym, może przystąpić ponownie do egzaminu w innym terminie. Wówczas konieczne jest ponowne złożenie wniosku w formie elektronicznej.

Zgłoszenie się po raz czwarty, lub kolejny do LDEK jest objęte opłatą egzaminacyjną w wysokości 100 zł. Opłata dotyczy również osób, które chcą przystąpić po raz pierwszy i kolejny do egzaminu w języku obcym. W tym wypadku wysokość opłaty wynosi 340 zł.

Wszystko o LDEK czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH